Bundan bir kaç ay evvel iki tane X-Men dizisi gelecek dendiğinden beri içimde bir heyecan fırtınası var. Karakter bolluğu ve hikaye derinliği ile X-Men dizi konseptine felaket uygun çünkü bence. Zaten çizgi roman dünyasına bir sonraki sayıda devam eden bölüm mantığını kazandırdığını da düşünürsek bir X-Men hikayesini 2 saatte anlatmak yerine birden fazla bölümde anlatmak çok daha münasip sanki. İki dizimiz var Fox’un kanallarında yayınlanacak. Biri X-Men’in ezeli düşmanlarından Hellfire kulübünü -ve büyük ihtimalle Emma Frost’u- anlatacak ve Fox’ta ekrana gelecek Hellfire. Ondan çok fazla haber gelmiyor şu aralar.

Diğer dizimiz FX’te yayınlanacak olan Legion. Çizgi romandaki aynı isimli karakteri -bilmeyenler için Prof X’in oğlu kendisi- temel alacak diziden ise casting haberleri hızla gelmeye devam ediyor. Fargo’dan tanıyor olabileceğiniz Rachel Keller‘ın Rogue’a benzeyecek bir karakteri oynayacağını daha önce duyurmuştuk zaten. Kendisinin karakterinin adının Syd olduğu çabuk sinirlenen ve mutlu sonlara hala inanan bir karakter olduğu detayları da paylaşılmıştı. Geçtiğimiz günlerde de dizinin oyuncu kadrosundan yeni haberler gelmeye devam etti.

Mead-Dan-Stevens-Brooklyn-1200

Öncelikle artık başrolümüzü belli oldu. Ana karakterimiz David Legion rolü için Fox son derece mantıklı bir kararla İngiltere’den bir aktör seçmiş. Downtown Abbey izleyenlerin tanıdığı -ben izlemedim maalesef- Dan Stevens ana karakterimiz olarak kadrodaki yerini aldı. Çizgi romanlarda zor bir karakter olan Legion ile ilgili gelen hikayesel haberlerde dizideki karakterin de bir o kadar kompleks olacağını işaret ediyor. Haliyle oyunculuk mutfağı Britanya’da pişmiş biri iyi bir tercih olabilir.

İki casting haberimiz daha var diziyle ilgili. Birincisi diziye prodüktörün Fargo kontenjanından katılan Jean Smart. Kendisini dizide David’in terapisti olarak karşımıza çıkacak. Kadroya katılan diğer isimse beni oldukça heyecanlandırdı. “Parks and Rec”de kalbimizi çalan Aubrey Plaza diziye David’in bağımlılıktan kurtulmasına yardım eden kendisi de eski bir bağımlı olan Lenny karakteriyle katılacak. Normalde soğuk mesafeli rollerde tanıdığımız Plaza’nın karakterini kolay sevilebilen ve optimist olarak tanımlamışlar. Tekdüze bir oyunculuğu olsa da, ekranda görmekten her zaman keyif alıyorum Aubrey Plaza’yı.

Aubrey-Plaza-stars

Açıkçası kadro haberleri gelmeye başladıkça diziyle ilgili beklentimde de artış olduğunu hissediyorum. İçeriğinde X-Men olması dışında da konusuyla da ilgi çekici olabilecek dizi, kadrosunu bu şekilde geliştirmeye devam ederse kendine süper kahraman dizileri arasında güzel bir yer edinebilir. Siz ne diyorsunuz geekler? Yeni oyuncu seçimleri sizi de heyecanlandırdı mı?

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.