Her Şey Bir Tık Kadar Uzağınızda

Web Therapy

En bariz sebeplerden biri de bu. Pek çok diziye bizim yasal olarak erişimimiz yok, fakat Web Therapy adının da ima ettiği gibi internet orijinli bir dizi. Her ne kadar Showtime dizinin yayın haklarını alıp, 5-10 dakikalık bölümleri tam teşekküllü TV uzunluğuna çekip, ayrı bölümler yayınlıyor olsa da hem eski webisode’lar, hem de yeni bölümlerin webisode hâlindeki versiyonları internette rahatça bulunabiliyor.

Rahatça derken, şaka yapmıyoruz. Bölümlerin bir kısmının YouTube’dan izlenebiliyor olmasını geçtik, aynı zamanda Google amcaya “Web Therapy” ismiyle bir kez başvurmak, arka katalog bölümlerini de izleyebilmemize olanak tanıyor. Yani vaktinizi ayırıp bir Web Therapy bölümü izlemek için başınızı hiç ağrıtmanıza gerek yok.

 

Tüm Dizi Neredeyse Tamamen Doğaçlama

Lisa Kudrow Billy Crystal Web Therapy

İşte dizinin en güzel yanlarından biri bu. Lisa Kudrow ve dizinin yazar ekibi her bölüm genel olarak bir şablon çıkartıyorlar. Az çok konunun ilerleyeceği yerler, kilit noktalar belli. Fakat onun dışında hem konuklar, hem de Lisa Kudrow neredeyse tamamen doğaçlama ilerliyorlar. Yukarıda demiştim ya sevdiğiniz ünlülerin farklı performanslarına tanık oluyorsunuz diye? İşte doğaçlama o “farklı” performansların ortaya çıkmasındaki en büyük etken.

Bu diziye hem çok pervasız bir hava katıyor, hem esprileri tahmin etmek güçleşiyor, hem de bir yandan kendinizi ayak üstü bu kadar komik olan aktör ve aktrislere bakıp hayran olurken buluyorsunuz. Özellikle de doğaçlama komedi kökenli konuklar gerçekten de muazzam bölümlere imza atıyor.

 

Öğle Molasında, Yemek Arasında Birebir

Episode 205

Showtime’da yayınlanan yarım saatlik bölümleri bir kenara bırakırsak, Web Therapy’nin ortalama bir bölümü yaklaşık 5-10 dakika civarı sürüyor. Genelde bir büyük hikaye, 4-5 bölüme bölünerek yayınlanıyor. Bunları toplayıp bir anda izlemek de mümkün, işin gücün arasındaki küçük boşluklara sıkıştırarak kısa süreli aralıklarla da. Her iki izleyiş için de ideal bir dizi Web Therapy. Üstelik internetten çıkıp TV’ye geçtiği için, iki farklı uzunlukta da bulunabiliyor.

Yani dilerseniz yarımşar saatten izleyin, dilerseniz ofiste bir beş dakika açıp kafa dağıtın, Web Therapy her türlü vakit kaybı olması imkansız bir dizi. Çünkü size çok vakit kaybettirmiyor!

1 2
Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.