Bu… Bu nasıl daha önce yapılmadı? Gerçekten soruyorum. Asırlardır dünya video oyun sektörüne bakıp, “bundan nasıl ek gelir elde ederim” diye birbirine soruyor; akıllara hile kitaplarıdonlarplastik gitarlar ve hatta bilimum sanal gerçeklik aparatı geldi; ama oyun temalı bir lunapark fikrini benimseyip uygulamaya başlamamız 2017’yi mi aldı?

Biliyorsunuz, medya temalı lunaparklar dünyada hiç yeni bir konsept değil. Dünyanın en popüler üç lunapark markasından ikisi film / çizgi film tabanlı zaten: Disneyland ve Universal Studios. İşte bunlardan Universal’in aklına dahiyane bir fikir gelmiş. Nintendo temalı bir lunapark. Nintendo ki, dünyanın en lunapark yapmaya müsait karakter ve oyunlarını barındıran oyun firması yani. Elbette lunapark yapılmalı Nintendo’dan! Şükür Nintendo da evet demiş ki, şu reklama gelmişiz beraber.

Lunaparkın inşaatına daha yeni başlandığı için henüz elimizde çok detay yok. Bildiğimiz kadarıyla parkın esas olayı Mario Kart bazlı bir alet olacak. İki kişilik olması planlanan alette bir kişi direksiyonu kontrol edecek, diğeri ise power-up yerine geçecek mekaniklerden sorumlu olacak. Bu, Mario Kart’ın kendisi de zaten power up bazlı bir aksiyon / yarış oyunu olduğu için müthiş bir konsept çevirisi.

Bunun haricinde çok bir şey bilmiyoruz, ama hayal edebiliyoruz. Nintendo’nun elinde Mario, The Legend of Zelda, Donkey Kong, Metroid, Fire Emblem, Pokémon gibi zibilyar tane muhteşem marka var. Sırf Mario’dan lunapark yapabilirsin zaten, nerede kalmış ki Water Temple bazlı bir sulu alet, uçmalı kaçmalı bir Metroid zımbırtısı, etrafta dolanan küçük animatronik Pikachu’lar… Park tabii ki Japonya’da. Ama fikri her zaman kalbimizin en güzel köşesinde olacak.

Ühü…

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.