Marvel Jonathan Hickman’ın elleriyle yılladır hazırladığı, ince ince döşediği Incursion hikayelerinin nihayetine geçtiğimiz ay ulaşmıştı hatırlayacağınız üzere. En sonunda Secret Wars resmen başlamış, kahramanlarımız gizemli Battleworld’ün dört bir yanından karşımıza çıkar olmuşlardı. Secret Wars başladığından beri türlü türlü farklı hikaye okuduk. Binlerce Hulk’ın yaşadığı Greenland’e Devil Dinosaur ile giren vahşi bir Kaptan Amerika, tamamen kadınlardan oluşan A-Force diyarı, Thor Corps ve elbette, hepsini uzaktan ince ince yöneten Tanrı ve yaratıcı kral Doctor Doom.

ANADMarvel1_June4-2

Bunların gizemi illa ki ufak ufak çözülecek ilerleyen haftalarda, daha Eylül’e kadar da yolu var. Peki Eylül’den sonra neler bekliyor bizi? İşte onun da ipuçlarını sağ olsun Marvel Comics’in yazı işleri müdürü Axel Alonso Mashable’a verdiği röportajda verdi. Alonso’nun açıklamasına göre “Marvel’ın bir dönemini kapatıp, yeni bir dönem açacak olan” Secret Wars’ın sonrasında, Marvel 55 ila 60 arası sayı çıkartmaya başlayacak. Bunların her biri, “All-New, All-Different” Marvel evreninde geçecekler.

Bu yeni Marvel evreni Battleworld mü olacak, yoksa Dünya’ya mı dönülecek, işte orası dev bir muamma. Tek bildiğimiz şey, Secret Wars etkisiz eleman olmayacak. Orada dökülen ve yeniden birleştirilen parçalarla birlikte, eski karakterlerin her biri, yeni serilerinde Alonso’nun tabiriyle “bir büyük değişiklik” ile başlayacaklar. Alonso’nun söylediğine göre bu büyük değişiklik kadın Thor ya da siyahi Kaptan Amerika kadar devasa olacak. Tecrübeli yazar, benzer bir değişikliğin Hulk’ın başına geleceğini, ve gelenekselcilerin buna “çıldıracağını” da belirtti.

all-new-all-different-avengers-fcbd-header-850x560

Peki bildiğimiz şeyler var mı? Var. Örneğin Jane Foster Thor olmaya, Sam Wilson da Captain America olmaya devam edecek. Bu iki karakter, Thor Odinson ve Steve Rogers ile birlikte var olacaklar. Aynı şey Spider karakterler için de geçerli. Dağıtılan görsellerde Miles Morales’in yeni Avengers kadrosuna geçeceği zaten duyurulmuştu. Peter Parker’ın da yeni evrende var olacağı duyuruldu, üzerine Spider-Gwen’in de resmi olarak külliyata katılacağı müjdesi geldi. Ondan sonrası ise, vakit geçtikçe açık olacak belli ki. Sizin peki bir beklentiniz var mı? Yorumlar huzurlarınızda, tepeleme kullanın!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

3 Comments

  1. La arkadaş radikal değişiklik yap tamam da aynı evrende Peter Parker Steve Rogers olacaksa yenileri niye koyuyorsun ya

  2. 5 yıl sonra “Marvel Origins” adı altında bir reboot daha yaparlar klasikler geri döner. Yine 5 yıl sonra “All New, All Different, All Visionary Marvel” adı altında radikal değişikliklere giderler ve bu böyle devam eder. Çizgiroman tarihinin özeti 😀

  3. En sevilen karakterler üzerinde yapılan radikal değişiklikleri pek mantıklı bulmuyorum. Dünyalı bir kadın Thor ise evlere şenlik bir saçmalık.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.