Huzurlarınızda az sonra okuyacağınız habere, çok garip ve çok münhasır bir ödül vermek istiyorum: Yıllar sonra beni “ne alaka lan?” diyerek şaşırtan ilk geek haberi kendisi. Genelde bir haber gelmeden önce, dedikoduları, fısıltıları gelir. Biz okuruz, duyarız, ama daha yansıtılacak seviyede değildir. Sonra sizinle haberi paylaştığımızda genelde şaşırmıyor oluruz duruma. Hakimizdir. Bu sefer öyle olmadı.

hellboy-and-liz

Bu sefer elimizde baya sol kulvardan sürpriz bir atak yapmış bir şey var: Hellboy III. Sevenleri hatırlayacaktır, Guillermo del Toro’nun 2004’te çektiği ve başrolünde Ron Perlman’ın oynadığı Hellboy ile onun dört sene sonra 2008’de çıkmış devam filmi Hellboy II: The Golden Army hem hayranlar tarafından sevilmiş, hem de eleştirmenlerden iyi puanlar almıştı. Dönemlerine göre dahi mütevazı bütçelerle çekilmelerine rağmen sırıtmamışlar ve gişeden iyi hasılatlarla dönmüşlerdi, üstüne üstlük iki filmin de Rotten Tomatoes notu 80’in üzerindeydi.

Peki o hâlde neden bir Hellboy III gelmedi? İşte filmin başrolü Ron Perlman da onu sorguluyor olsa gerek, Twitter’dan bir anda kampanya başlattı adam. “Benim kadar Hellboy III görmek isteyen var mı?” dedi, sonra da baya baya “Hadi trending yapalım şu etiketi” diyerek, #HellboyIII kampanyasını başlattı. Şu an dünya çapında trend olan konulara girebilmiş değil, fakat Hellboy’da oynayan diğer bir yıldız Doug Jones da projeye destek attı. Yani yolu açık!

3602393-1841055025-Hellb

Guillermo del Toro bir üçüncü film görmek istediğini uzun zaman önce belirtmiş, fakat o filmin bütçesinin iki Hellboy’dan da fazla olması gerektiğini söylemişti. Bu sefer daha büyük çaplı bir savaş yansıtmak istiyordu o zaman del Toro. Ama şu an kendisinin böyle bir şeye vakti olur mu bilinmez, zira onun da tabağında The Strain ve Pacific Rim 2 gibi projeler var. Fakat Hollywood’da çareler tükenmez, del Toro yapımcı rolünde olup, koltuğu bir başkasına devredebilir. Eğer bu kampanya destek bulursa, süper kahraman filmlerinin şu piyasasında Hellboy’a her türlü yer bulunur bizce. Siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

3 Comments

  1. Abdulkerim Eser Reply

    O kadar saçma sapan filmler üçleme yapma fırsatı buldu ki Hellboy’un bunlara karşın çoktan üçleme yapması gerekirdi. Bende destekliyorum bu projeyi.

  2. en sevdiğim uyarlamalardandır arkandayız ron reyiz sonuna kadar

  3. Raşit Kaya Reply

    Pacific Rim’e devam filminin geldiği yerde Hellboy’a beşinci altıncı film dahi gelmeli diyorum. Del toro kendine gel diye bağırmak istiyorum.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.