Bilmiyorum farkında mısınız, ancak Marvel cephesinde Spider-Man: Homecoming ve Guardians of the Galaxy 2’nin fragmanları yayınlandıktan sonra bıçakla kesilir bir sessizlik yaşanmaya başladı. Elbette bu sessizliğin sebebi belli. Avengers: Infinity War prodüksiyonuna resmen başlamış vaziyette. O yüzden Marvel’ın, en azından film tarafında şu sıralar kafasını kaşıyıp da bizimle kedi-fare oyunu oynayacak pek vakti yok. Ya da… Var mı?

Belli ki var. Marvel, resmi Twitter hesabından tüm dünyaya 26 Ocak 2017, saat TSİ 17:00’ı takvimlerine işaretlemesini rica etti. Başka hiçbir şey söylenmedi. Altına bir not düşülmedi. Elbette bunun “Önemli duyuruda bulunacağız ha” anlamına geldiği, ama bir yandan da “Basın mensuplarını çağırıp konferans düzenleyecek kadar önemli bir haber değil ama” mesajını da içerdiği aşikar. Peki o saatte neyi açıklayacak Marvel?

C3BlwQlWgAEFwxy

Bu noktada Slashfilm’in güzide bir okuyucusunun muhteşem dikkatini devreye sokmamız lazım. Fark ediliyor ki, ünlü Japon oyun yapımcısı Square Enix’de Twitter’a “yarın büyük duyurumuz var, sosyal medyayı takipte olun” diye anons geçiyor. Square Enix, malumunuz, Final Fantasy serisinin yapımcısı. Kendilerinin bir de şu sıralar merakla beklenen başka bir meşhur serileri var. Kingdom Hearts. Bilmeyenler için Kingdom Hearts, Square’in Final Fantasy evreniyle, Disney evrenlerinin ortak potada eridiği bir dünyada geçiyor. Varyemez Amca, Küçük Denizkızı, Herkül gibi farklı farklı Disney evrenlerinden karakterler var. Hani… Marvel gibi Disney’e ait evrenler yani.

Yarın gelecek büyük duyuru eğer “Kingdom Hearts 3’te Marvel karakterleri ve dünyaları olacak” ise, bu hem yukarıda bahsettiğimiz hype aralığına düşer, hem de etli ekmek lezzetinde bir haber olur. Üstelik akla da dev yatmakta. Kingdom Hearts 3’ün Marvel karakterlerini içermemesi için hiçbir sebep yok. Hani belki, “Abi çok iyi oyun yaptık, bundan sonraki oyunlara ayıp olmasın, biraz kısalım” denmeyecekse…

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.