Marvel geçtiğimiz sene “Ben Comic-Con’a gitmiyorum arkadaşlar, babamın fuarında takılacağım, gelen varsa bekleriz” çekmiş, büyük duyurularını kucağına alıp D23’e koşmuştu. Öyle olunca Comic-Con’da Marvel adı altında, MCU bünyesinde çıkan işlerle ilgili bayrağı da Marvel’ın televizyon departmanı dalgalandırmıştı. O boşluk vesilesiyle, Jeph Loeb’un sunduğu neredeyse amatör samimiyetindeki panellere bir gönül bağı geliştirdik.

Siz de bu şekilde düşünüyorsanız, gelin Loeb’un kekeleyerek ve sanki Marvel’ın TV departmanının başı değilmiş gibi heyecanlanarak anlatacağı panellerde bu sene ne konuşulacağına bir göz gezdirelim. Açıklandığı kadarıyla Marvel’ın TV departmanı üç farklı panel gerçekleştirecek Comic-Con bünyesinde. Bunların ilk ikisi Loeb sunumlu, biri Marvel ve Netflix ortak paneli diğeri de Agents of SHIELD paneli. Sonuncusu ise Marvel’ın televizyonda yayınlanan animasyon projelerini anlatacağı panel olacak.

Agents of SHIELD S03E20 (5)

Animasyon departmanında nelerden bahsedileceğini bilmiyoruz, ama Marvel’ın animasyon projeleri sıcakta kalmış kola zevksizliğinde olduğu için çok yükselmiyoruz o tarafa. Heyecanlı şeyler diyarında ise birkaç ilginç detay var. Marvel-Netflix paneli için sadece Luke Cage listelenmiş. Ancak, biz fazlası olabileceğini hissediyoruz. Defenders ile ilgili bir şeyler görürsek şaşırmayacağım. Jessica Jones‘un da ikinci sezonuyla ilgili bir duyuru, Punisher solo dizisi ile ilgili birkaç detay belki? Çok zor değil.

İlginç olan ikinci detay ise; Marvel’ın TV projelerini anlatacağı ve bunları bu konuları en şehvetle dinleneceği zamanda anlatacağı günlere Cloak & Dagger ile ilgili bir şey sıkıştırmamış olması, Damage Control‘un ise yine yokları oynaması. Agents of SHIELD’ın dördüncü sezonuyla ilgili bir şeyler duyacak olmak güzel, ama bu dizilerin olmaması çok acayip. Ben Comic-Con’da iki dizi için de oyuncu ya da showrunner duyurusu göreceğimizi düşünüyordum. Görmemiş olmamız, projelerin yalan olma ihtimalinden çok uzak olmadığını hissettiriyor bizlere. Bakalım…

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.