Etrafınızda bir yerlerde Action Man deyince gözleri parlayan biri var. Bu olmalı. Britanya’nın G.I. Joe oyuncaklarına cevabı hükmünde piyasaya sürülen bu maskülen oyuncak dizisi bir dönem çocukları için erişilebilecek en büyük lüks nesnesiydi. Büyüktü, kaslıydı, kolları oynuyordu ve kıyafetleri havalıydı. Action Man’i olan, olmayanı hasedinden çatlatırdı. Şimdi de kendisinin filmi geliyor. Çünkü Hollywood oyuncaktan film yapma konseptine uzun zamandır çok coşuyor.

https://www.youtube.com/watch?v=lfbrA54mi2w

Action Man filmi ile ilgili şu an elimizde çok fazla detay yok; bu da doğal, zira bu film çok alıştığımız komite filmlerinden biri olacak. Hasbro‘nun çocuklara yönelik oyuncaklarından bir sinematik evren çıkarmak üzere bir süredir çalışmakta olan Paramount, bu sinematik evrene bir de Action Man’in dahil olacağını açıkladı. Hatırlayacaksınız, bu oyuncak evreni için taş gibi bir mutfak kurulmuştu. Mevcut filmimiz ise sonradan eklenti olmanın gururuyla, iki yeni ismin imzasıyla geliyor.

Filmin yönetmeni James Bobin olacak. Bobin çok enteresan bir kariyere sahip. Bir yandan TV dünyasında Flight of the Conchords ve Da Ali G Show gibi enteresan komedilerde yazarlık yapmış. Öte yandan sinema dünyasında ise The Muppets ve Alice: Through the Looking Glass gibi filmleri çekmiş. Onun yanında, kelimeleri bir araya dizmekle görevli olan isim ise Simon Farnaby. Kendisinin geniş bir yazarlık tecrübesi yok, ama en son kaleme aldığı film Rotten Tomatoes’da rekor kırdı; o yüzden hayatından memnun olsa gerek.

Ha öte yandan, “Ne çıkar bu filmden?” diyorsanız; işte G.I. Joe’dan ne çıktıysa o. Aynı kumaşın oyuncakları, filmleri de aynı desteden karılacaktır. Dürüst olmak gerekirse Hollywood’un orijinal fikir üretmekteki kabızlığı artık göze batan stüdyoları o kadar kötü şeyleri uyarladılar ki –Fruit Ninja ve emojiler ilk akla gelen– oyuncak filmleri o kadar asap bozucu gelmiyor artık. Bu beklentileri yükseltelim anlamına da gelmiyor. İşte gelecek, bakacağız. Çok coşmuyoruz biz. Siz ne civardasınız?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.