Bu zamana kadar Eternals filmi ile ilgili bir sürü şey yazıldı çizildi. Film yapılıyor, yapılabilir, yapılacak derken filmin başrolü için Angelina Jolie söylendi, biz de yok canım diyebildik sadece. Ama dün gece Marvel’ın Comic-Con’da yaptığı konferanstaki resmi açıklamasına göre The Eternals filmi MCU’nun dördüncü faz filmleri arasında olacak, hem de Angelina Jolie’nin de arasında olduğu yıldız oyuncular ile birlikte!

eternals1

Dün gece Marvel için çok hareketli bir gece olduğunu söylemiştik. Endgame ile birlikte biten on yıllık bir maceranın sonrasında insanlar “artık azalarak biter” diye düşünmeye başlamıştı. Marvel’ın Comic-Con konferansını sunan Kevin Feige ise sanki insanlara ne kadar yanıldıklarını kanıtlar gibi arka arkaya haber patlatmaya başladı. Bu haberlerin en büyüklerinden biri hiç şüphesiz MCU’nun dördüncü fazı içerisinde yer alacak Eternals filminin 2020 yılında bizlerin beğenisine sunulacak olması.

Jack Kirby’nin yarattığı Eternals, güneş sistemimizde bizden milyonlarca yıl önce yaşayan bir ırkı konu alıyor. Dış görünüşleri insanlara benzeyen bu ırk, insanüstü kuvvetlere, çok uzun ömürlere ve özel güçlere sahip. Barışçıl bir şekilde yaşayan Eternals ırkının tek düşmanı ise Celestial’ler tarafından ilk insanlar üzerinde deneyler gerçekleştirilerek yaratılan Deviants ırkı. Bu iki kuzen ırk insanlığın ilk yıllarından beri birbirleriyle savaşmış ama bir türlü bu savaşı nihayete erdirememişler.

Yönetmen koltuğuna The Rider filminden hatırlayacağımız Chloé Zhao’nun oturacağı filmin oyuncu kadrosunda ise yok yok. Angelina Jolie’nin, “Thena”’ya hayat vereceği filmde, Game of Thrones’da Robb Stark olarak akıllarımıza kazınmış Richard Madden “Ikaris” rolüyle, Desperado filminde kalbimizi çalmış Salma Hayek “Ajak” karakteriyle karşımıza çıkarken Kumail Nanjiani, Brian Tyree Henry, Dong-seok Ma, Lia McHugh ve Lauren Ridloff da onlara eşlik edecekler.

Eternals-Ikaris

Marvel’ın dördüncü fazının artık ilk filmlerinden biri olacak The Eternals’ın çıkış tarihi ise 6 Kasım 2020 olarak belirlendi. Bu fazın, evrenler arası bir faz olacağını da göz önünde bulundurursak The Eternals filmi, Celestial’leri MCU ile tanıştırma potansiyeline sahip yüksek bütçeli bir film olacak gibi.

Şimdilik hakkında çok az şey bildiğimiz film hem yönetmen ve oyuncu kadrosuyla hem de hikaye potansiyeliyle The Eternals, gümbür gümbür geliyor gibi. Her ne kadar haberi hızlı vermek adına şimdilik filmden bu kadar bahsetsek de film yaklaşmaya başladıkça daha çok konuşacağız bu filmi demedi demeyin. Sizin aklınızda Eternals filmi hakkında bir şeyler oluştu mu? Sizce nasıl olacak?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.