İlk Avengers kadrosunun kendi filmlerine sahip olmayan iki üyesinden biri olan Black Widow, sonunda kendi filmine kavuşuyor. Kavuşuyor kavuşmasına da bir sürü soru işaretini de beraberinde getiriyor. Film hangi zamanda geçecek, kötü adam kim olacak ve -an itibariyle dünyanın en çok izlenen filmi olan- Endgame’i izlediyseniz aklınıza gelen soruların en büyüğü: Natasha ölmedi mi?

Tabii bizim aklımıza gelen bu soruların bazılarının cevaplarını Kevin Feige’den, bazılarının cevaplarını ise sağdan soldan gelen söylentilerden öğrendik ve üç aşağı beş yukarı Black Widow filmi kafamızda canlanmaya başladı. O zaman gelin hiç vakit kaybetmeden film hakkında bildiklerimizle başlayalım.

blackwidow

Geçtiğimiz aylarda Kevin Feige’e Black Widow filminin hangi zaman diliminde geçeceklerini sorduklarında Feige, filmin bir prequel olacağını yani Endgame filminin öncesini anlatacağını söylüyordu. Feige yaptığı açıklamalarda, önlerinde Better Call Saul dizisi gibi harika bir prequel örneğinin olduğunu ve kendi filmlerinin de bu örneğe göre yapmak istediğini belirtti. Tam olarak ne kadar öncesinden bahsettiğini bilmesek de halihazırda zaten karman çorman bir hale gelen MCU evrenini bir “ölümden diriltme” hikayesiyle daha meşgul etmeyecek olması film için doğru bir karar bana göre.

Filmde Rusya’nın Captain America’sı diyebileceğimiz Red Guardian’ı canlandıracak olan ve son olarak Stranger Things dizisinden hatırlayacağımız David Harbour ise film hakkında açıklama yaparken filmin tam olarak hangi zaman diliminde geçeceğini söyledi. Harbour’a göre film tam olarak Civil War ile Infinity War arasında geçecek. Bildiğiniz gibi Civil War başlangıcında Iron Man’in tarafında olan Natasha, filmin ortasında taraf değiştirip Captain America ile birlikte suçlu durumuna düşmüştü. Captain ve ekibi ile birlikte kayıplara karışan Black Widow’un ne yaptığı ile ilgili elimizde hiçbir bilgi yoktu.

taskmaster

Filmimizin çok merak edilen bir başka konusu ise Black Widow’un kime karşı savaşacağıydı. Dün Comic-Con sırasında açıklanan bilgiye göre filmimizin kötü adamı Taskmaster olarak belirlendi. Uzun yıllar boyunca Avengers üyelerinin baş belası olan Taskmaster “fotoğraf refleksleri” adını verdiği bir yeteneğe sahip. Karşısındaki insanın fiziksel yeteneklerini sadece izleyerek taklit etmesine yarayan bu yeteneği sayesinde Taskmaster, Black Widow’un karşısına çıkarılmak için en uygun kötü adamlardan biri sanırım.

Cate Shortland’ın yönetmen koltuğuna oturduğu film 2020 yılının Mayıs ayında gösterime çıkacak. Açıkçası film her ne kadar ilk bakışta kötü bir fikir gibi gelse de film hakkında alınan bütün kararlar inanılmaz doğru bir yolda olduklarını gösteriyor. İlk başlarda pek ilgimi çekmeyen Black Widow filmi için küçük küçük heyecanlanmaya başladım ben. Siz ne diyorsunuz?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.