Doctor Strange filmi hakkında ne düşünüyorsunuz bilmem ama ben filmi ayıla bayıla izleyen çoğunluğa dahilim. Marvel Cinematic Universe içerisinde kötü adamın pataklana pataklana değil de çok zekice bir şekilde yenildiği, sinematografisinin ağız sulandırdığı, Benedict Cumberbatch’in tam anlamıyla bir Doctor Strange olduğu film benim için MCU’nun en iyilerinden bir tanesini. Bu yüzden sizlere Doctor Strange’in ikinci filminin geleceğini ve söz konusu filmin bir korku filmi olacağını duyurmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.

doctor

Ne söylediklerimde en ufak bir abartı var ne de sizi kandırmaya çalışıyorum. Marvel dün yaptığı konferansta, zaten şimdiden bilet parasını ayırttığımız Doctor Strange devam filminin MCU’nun “ilk” korku filmi olacağını açıkladı. Yönetmen Scott Derrickson’ın yaptığı açıklamalarda filmin, MCU’nun şimdiye kadar görmediği kadar karanlık bir hikayeye sahip olacağını söyledi.

Yani tam bu noktada anlatmayı bıraksam muhtemelen şu heyecanınız sizi filme kadar idare edecektir, fazlasına gerek yok. Ama işte dün gece Marvel bizi heyecandan öldürmeyi aklına koyduğu için biz de sizi daha da heyecanlandırmaya kararlıyız. Doctor Strange ikinci filminin başrolleri arasında Scarlet Witch rolüyle birlikte Elizabeth Olsen de olacak ve film Disney+’ın kendisi için çektiği WandaVision dizisiyle bağlantılı olacak.

doctor2

İlk filmin yarattığı mükemmel büyü dünyası, farklı evrenleri ve bir sanat eseri gibi görsellerinin üstüne bir de Wanda ve Doctor Strange’in birlikte olduğu bir korku filmi, en taş yürekleri bile heyecanlandırmaya yeter diye düşünüyorum.  Özellikle Far From Home’dan Mysterio’nun, Doctor Strange filminin sinematografisine meydan okuyan sahnesinden sonra daha da güzeli yapılmaya çalışılırsa tadından yenmez diye düşünüyorum.

İsminin “Doctor Strange in the Multiverse of Madness” olarak duyurulduğu devam filminin çıkış tarihi ise Mayıs 2021 olarak duyuruldu. Filme heyecanlanmamız için her şeyi önümüze sunan Marvel ise o zamana kadar nasıl bekleyeceğimizi söylemeyi unuttu. Ya her şey, film ile ilgili konuşulan anlatılan her şey o kadar muhteşem ki bugün çıksın istiyorum, hemen istiyorum!

Doctor Strange’in devam filmi ile ilgili elimizde şimdilik bu kadar bilgi olsa da bunlar filme gitmek için yeterli bana göre. Şu andan itibaren film çıkana kadar hiçbir bilgi verilmese bile ben aldım biletimi. Siz ne düşünüyorsunuz peki? Film kendisini sattı mı size?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.