8-10 Eylül tarihleri arasında Club Quartier, Moda’da İCAF olacak, malumunuz. Biz de orada 8 Eylül Cuma akşamı saat 17:00’de bir söyleşi vermek için bulunuyor olacağız. Biz dediğim; Can Sungur, Ömercan Güldal ve Yiğitcan Erdoğan üçlüsü olarak. Peki koskoca İstanbul Comics & Art Festival’in tek parıltılı alyanslı tarafı biz miyiz? Kati suretle hayır. İCAF’ta gezilecek, görülecek pek çok müthiş atölye var. Biz şöyle saymaya, kaldığımız yerden ve bir de şuradan devam edelim!

 

Stencil Atölyesi

İCAF Stencil

9 Eylül, 16:00-19:00 arası, 10 Eylül, 14:00-16:00 arası, İCAF Workshop Alanı

Stencil sanatı aslında pek çoğumuzun pek çok farklı yerden aşina olduğu bir sanat dalı. Graffiti camiası özellikle, pek aşinadır Stencil dünyasına. Ortaya çıkan işlerde de çok ilginç bir kontrast olur, zira iki ton, tek renk olur Stencil sanat eserleri. Bir duruluk, bir çıplaklık vardır. Bunun inceliklerini de stencil atölyesinde öğrenmeniz mümkündür!

Origami Wall Atölyesi

İCAF Origami Wall

9 Eylül, 18:00-20:00 arası, İCAF Workshop Alanı

Bakın ben böyle bir şeyin varlığından dahi haberdar değildim İCAF’tan önce. Origami Wall dediğimiz şey, aklınızda ne canlandırıyorsa tam olarak o. Ve gerçekten de büyüleyici, ruh okşayıcı bir bütünlüğü var. Origamileri yapıyor, duvarda total bir kompozisyon oluşturmalarına vesile oluyorsunuz. Evinizi küçük bir Japon bahçesine çevirmek istiyorsanız gerçekten birebir.

 

Çizgi Roman Çizim Atölyesi

İCAF Çizgi Roman

10 Eylül, 18:00-20:00 arası, İCAF Workshop Alanı

Elbette ki bu sayfalarda toplanmış insanlar olarak en büyük ortak paydalarımızdan biri Çizgi Roman, ve bir diğer yadsınamaz ortak paydamız da üretmek istiyor oluşumuz. Geek ve yapar yani esasında, basit ve net. Dolayısıyla çizgi roman çizim atölyesi elbette ilgimizi en çok çeken atölyelerden biri. Bu yüzden de notumuzu keskin çizgilerle aldık ajandamıza ve çok heyecanlanıyoruz.

Ama şunun için olduğu kadar değil, yalan olmasın:

 

 e² Genç Mühendisler – Lego® Atölyesi

İCAF Lego E

10 Eylül, 12:00-14:00 Arası, İCAF Workshop Alanı

YA OHA YANİ OHA

 

E İCAF’ta görüşüyoruz o zaman? Detaylı bilgi için, link aha şurada!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.