Star Wars: The Force Awakens’ın kadrosu ilk duyurulduğunda herkes bir sıradan gitmişti. Az buçuk tüm kadro malumdu bize. Zaten efsane üçlüyü tanıyorduk, ama gençlerden de hemen hemen herkese göz aşinalığımız vardı. Adam Driver’a Girls’ten, Domhnall Gleeson’a Harry Potter’dan, John Boyega’ya Attack the Block’tan aşinaydık. Ama tüm bunların ortaısnda, doğru düzgün ilk filmi Star Wars olacak olan biri vardı. Daisy Ridley.

Ridley bugün, istese de istemese de; kendisi bu tanıma katılsa da katılmasa da, evrenin en büyük film yıldızlarından biri. Kuvvetle muhtemel 2015’in Aralık ayından beri sokakta dolaşamıyor. İnternet ona yazılmış aşk mektuplarıyla dolu. Ve bu hayran ilgisi de, hâliyle beraberinde profesyonel bir ilgiyi getiriyor. Örneğin Warner Bros. ve MGM cephesinden. Hani şu sıralar, ciddi ciddi Tomb Raider’ı diriltmek isteyen iki firmadan.

indir

Evet, Daisy Ridley ile Tomb Raider’ın yeniden yapımı için resmen görüşülüyor. Bu da bir dedikodu değil bu arada. Daha doğrusu, bir süredir dedikoduydu. Ama The Hollywood Reporter tuttu, Ridley’e meseleyi Empire ödüllerinde sordu. Ridley de kendisiyle şirketler arasında “bir sohbet” yaşandığını söyledi ve ekledi: “Birisinin ‘seni istiyoruz, yapalım’ demesini bekliyorum”. Yani bu ne demek? Ridley duruma tamam, stüdyoların kararını bekliyoruz.

Bir şey diyeyim mi? Ya bu karar muhteşem bence. Gerçekten. Kız bir kere fiziksel olarak yeni filmlerin çokça baz alacağı 2013 Lara Croft’una benziyor. E aksiyon ve büyük bütçe film taşıma gibi sınavları zaten en büyük arenada verdi. Star Wars dışı kendisini kanıtlama ihtiyacı da var ve bunun için Lara Croft da harika bir karakter. Her şey çok uyuyor ya bu projede. Sizce de öyle değil mi? Gerçekten de arasalar, şu an Ridley’den daha iyi bir Lara Croft bulabilirler mi? Hadi, bitirin şu işi, imzaları atın da sevinmeye resmen başlayalım, vallahi şahaneymiş?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.