Hatırlayacaksınız, dün kulislerden taze çıkmış bir dedikoduyu sizlerle paylaşmış ve karanlık filmlerin karakter oyuncusu Jake Gyllenhaal‘ın Batman rolü için düşünüldüğünü, bu konuda da bir anlaşmanın yakın olduğunu aktarmıştık. Fakat sitede yayınlanan yazı şöylesi bir ümitsizlikle bitiyordu: Ne önemi var? Warner Bros tutarsızlıklar ve anlamsızlıklarda ısrarcı olacaksa, isterse tüm evreni Steven Spielberg, Paul Thomas Anderson ve Martin Scorsese’den oluşan bir ekip yönetsin, ne fark edecek?

İşte yine insanda bu çeşit hisler uyandıran bir başka haberle karşınızdayız. Hayatına Jump Street ve LEGO Movie‘den Phil Lord ve Christopher Miller ile başlayan, fakat kendilerinin yönetmeyi tercih etmemesiyle Abraham Lincoln: Vampire Hunter ve Pride and Prejudice and Zombies‘den Seth Grahame-Smith‘e devredilen, fakat kreatif farklılıklar dolayısıyla Dope‘dan Rick Famuyiwa’ya verilip, yine kreatif farklılıklar dolayısıyla Rick Famuyiwa’dan geri alınan film yeni bir yönetmen ekibine kavuştu.

Jonathan M. Goldstein, John Francis Daley

Filmi John Francis Daley ve Jonathan Goldstein yönetecekler. Daley-Goldstein ikilisinin adı tanıdık geliyorsa, muhtemelen kendileri Spider-Man: Homecoming‘i birlikte kaleme aldıklar içindir. Bunun haricinde yazarlık geçmişleri epey kabarık ikilinin. Büyük bir hit olan Horrible Bosses serisi haricinde, Cloudy with a Chance of Meatballs 2 ve Incredible Burt Wonderstone‘u da yazmıştı ikili. Gelin görün ki, komedi yazarlığı konusundaki deneyimleri ne kadar iyi gözüküyorsa, yönetmenlikleri de o kadar berbat. İkilinin dümenini aldığı tek film yakın zamanda çıkan Vacation‘dı. Onu da gerçekten kimse sevmedi.

Şimdi normal haberlerde bu paragrafa “Bunun filme etkisi böyle olur, şöyle gider” deme görevi düşüyor, ancak işte gelin görün ki ne ehemmiyeti var? Zaten Flashpoint projesi baştan sakat. Daley-Goldstein ikilisiyle birlikte toplam altı yönetmen uğramış oldu işe bir noktada. Bu kadar fazla gözün baktığı yerden hayır çıkabilir mi? Zor. Hazır ismi belliyken bence filmi bir şekil çıkartacak, filmin sonunda da DC evrenini yok edecekler zaten. Sonra da artık her sene yeni bir Batman reboot’u ile devam ederler, ne diyelim?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.