Ocean’s Eleven serisi ile ilgili hisleriniz nedir? Genel olarak öyle yana yakıla filme aşık çok fazla kişinin olmadığını tahmin ediyorum; en azından Geekyapar okurlarından ve kendi çevremden görebildiğim kadarıyla durum bu. Kimse öyle çok da fazla alıntılarını yapmıyor, filmin sahneleri capslere konu olmuyor, esprileri dillendirilmiyor, nostalji muhabbetlerde meze edilmiyor… Ama eski film ya artık? Yine Hollywood’un “yeniden yapım” radarında.

Aynen öyle, Ocean’s Eleven yeniden yapılıyor. Buradaki gariplik, bizim bildiğimiz filmin kendisinin de 1960 tarihli ve başrolünde Frank Sinatra’nın olduğu bir işin yeniden yapımı olması. Yeniden yapım yeniden yapılıyor yani anlayacağınız. Yalnız bu sefer, işin içine yeni bir dinamik katıp, full kadın bir kadroyla gelecek gibi gözüküyorlar. Benim bu konudaki hislerimi biliyorsunuzdur artık diye tahmin ediyorum; sinema dilinde kadın gözünden hikayeler çok zor bulunan şeyler, bu yüzden de aynı teranenin döndürülmesinin milli spor olduğu bir sektöre taze nefes gibi geliyor, kucaklıyorum, seviniyorum.

Sandra Bullock arrives at the 19th annual Critics' Choice Movie Awards at the Barker Hangar on Thursday, Jan. 16, 2014, in Santa Monica, Calif. (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)

O yüzden bunları geçelim. Zaten daha her şey net de değil. Yönetmenin Gary Ross olacağı kesin. Kendisinin Hunger Games filmlerinin en kötüsünü, yani ilkini yönetmiş olması heyecan verici değil elbette. Heyecan vericilik eksiğini kapatan şey, filmin olası kadrosu. Sandra Bullock’un kadroda başrolü oynayacağı söyleniyordu zaten bir süredir, hatta doğrulanmaya yakındı. Şimdi yeni gelen bir dedikoduya göre, filmin ikinci yıldızı da belli oldu: Jennifer Lawrence.

Dedikodular biraz sallantılı, ama resmi görüyorsunuzdur. Belli ki Bullock George Clooney’nin olgun, biraz daha ağırbaşlı, zeki ve planbaz karakterinin bir versiyonu olacak, Lawrence da Brad Pitt’in haşarı, zıpır, karizmatik ve aksiyon ağırlıklı sevimli hırsızını güncelleyecek. Sizi bilmiyorum ama, Hollywood’dan Danny Ocean ve Rusty Ryan olacak iki kadın seç deseniz, bu kadar iyi bir seçim hayal edemezdim. İnşallah doğrudur, inşallah da olur. Mikrofonu da size bırakıyorum o hâlde, diğer roller için aktris seçsenize hadi Muhit’te? Bakalım nasıl güzel fancasting’ler döşeyeceksiniz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.