Star Wars oyunları dendi mi, bir kenara çekilip durmak lazım. Bazıları çok kötü, evet (sana bakıyorum Masters of Teras Kasi), bazıları da iyilik ve kötülük arasında gidip geliyor (merhaba Force Unleashed). Ama iyi olanları da muhteşem! Star Trek’in böyle bir kısmeti hiç olmadı mesela. Benim hatırlayabildiğim kadarıyla en azından. Star Wars’ın şanlı bir “muhteşem oyunlar” listesi var ta SNES’teki Super Star Wars’tan başlayan. Galaxies, Republic Commando, Knights of the Old Republic… ve tabii ki, Battlefront.

Aslen şimdi kapatılan Pandemic tarafından geliştirilen Battlefront, özünde DICE’ın meşhur Battlefield serisini kuralları ve mekanikleriyle aynen Star Wars evrenine uyarlayan bir oyundu. O yüzden Disney yeni aldığı Star Wars haklarının oyun kısmı için EA ile anlaştığını açıkladıktan sonra, EA de ilk iş olarak DICE’a bir Battlefront yapacağını duyurunca kendimizden geçmiştik. Yeni Battlefront oyunu (ismi Battlefront, ama kendisi Battlefront 3 aslında), kendisini geliştirebilecek en iyi firmanın ellerindeydi.

Şimdi o oyundan bir fragman geldi en sonunda. Star Wars’ın en büyük organizasyonu Star Wars Celebration sadece yeni filmin muhteşem fragmanına yaramadı anlayacağınız, aynı zamanda 17 Kasım’da PS4, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek oyunu da dünya gözüyle bir görmüş olduk. Tabii dünya gözüyle dediysem, yanlış anlamayın, bu bir oynanış fragmanı değil. İçinde daha çok önceden hazırlanmış sinematikler var. Peki heyecan verici mi? Bana sorarsanız öyle!

Zira yeni fragman oyunun şekli ve şemalini net ortaya koyuyor. Alıştığımız Battlefront’a dair her şey olacak oyunda belli ki. Farklı sınıflar, Hoth ve Endor gibi tanıdık mekanlar ve Battlefront II’nin getirdiği o muhteşem “kahramanlarla oynayabilme” özelliği. Şu noktadan sonra dileyebileceğimiz tek şey, Battlefield 4’ün aksine oyunun stabil bir şekilde çıkması ve tatmin edici sayıda harita sayısına sahip olması. Siz de fragmanı izleyin, beklentiniz varsa söyleyin efendim. Buyurun!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.