Çocuktuk. Genç oluyorduk yavaştan. Star Wars aşkı damarlarımızda yeni yeni kabarmaya başlamıştı. Yeni üçleme sona doğru hızla yaklaşıyordu ve bu tüm Star Wars külliyatını son vitese getirmiş gibiydi. Çizgi romanlarda Dark Horse at koşturuyordu. Yeni Star Wars dizisi muhabbetleri dönüyordu minicik internetlerde. Star Wars kitaplarının Türkçe’ye çevrilmesi hızlanmış, Star Wars oyunları gaza basmıştı. Her sene iki üç tanesi çıkıyordu illa ki. Sekmiyordu.

The Force Awakens’la birlikte Star Wars’ın büyük ekrana on sene sonraki dönüşü uğruna, bu hızlanmayı tekrar yaşıyoruz. Star Wars: Rebels’lar var, Marvel muhteşem Star Wars çizgi romanları basıyor, Del Rey ve Disney Publishing bugünden gelecek seneye kadar 20 tane irili ufaklı kitap ve çizgi roman basacağını açıkladı. Force Awakens’dan sonra her sene yeni bir Star Wars filmi çıkacak, biliniyor. Anlayacağınız Star Wars çarkı tekrar tam hızda dönmeye başlıyor. Bir istisna dışında. Oyunlar.

1426785087-star-wars-battlefront-concept-art

Disney Lucasfilm’i aldıktan kısa bir süre sonra, şaşırtıcı bir hamleyle bundan sonra Star Wars oyunlarını silme EA’ye teslim edeceğini açıklamıştı. O açıklamada üç stüdyonun ismi geçiyordu, halihazırda The Old Republic’i yapmakta olan BioWare, Dead Space’in yapımcısı Visceral ve yeni bir Battlefront yapacağı duyurulan DICE. Zaten Pandemic’in orijinal Battlefront oyunları DICE’ın Battlefield formülünden uyarlanmışlardı ve şahanelerdi, şimdi bir de formül ustasının elinde mi pişecekti? Sabırsızlıktan çatlıyorduk.

Çatlamaya da devam ettik, zira EA’in Star Wars oyunlarından ne ses çıktı ne de seda. Uzun bir süre sadece saçma sapan teaser’larla yetindik. Artık bu sessiz katlanış son buluyor. EA resmi olarak Star Wars: Battlefront’u detaylı bir vaziyette duyuracağı yeri açıkladı: Star Wars Celebration. Bilmeyenler için özünde Star Wars’a özel bir festival olarak özetleyebileceğimiz SWC’nin 16-19 Nisan arasında Anaheim’da düzenlenecek 2015 versiyonunda DICE yeni Battlefront’u tümden görücüye çıkartacak. Biz takvimleri işaretledik ve resmen kendimizi heyecandan zor zapt ediyoruz. Hadi DICE, gözünü seveyim batırma şu işi..

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.