Ulusal duygularınız, milli gururunuz mu kabarıyor? Bu akşam yemeğinden önce en azından bir Hollanda oyunu bitirmeye kararlı mısınız? Hollanda’nın gösterdiği büyük küstahlığın karşılığı olarak onların oyunlarını bozarak onları süründürmek istiyorsunuz, değil mi? O zaman bugün başka hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Biz şurada Hollanda’nın 7 oyununu listeliyoruz. İstediğinizi bitirebilir, bozabilir, görebilir ya da tüketebilirsiniz. Yekten size kalmış!

 

Jazz Jackrabbit 2

Jazz Jackrabbit 2

1999’da Orange Games tarafından geliştirilip, şimdilerin Unreal motor satıcısı, vakti zamanının efsane oyun yayımcısı Epic tarafından dağıtılan Jazz Jackrabbit 2, bir nesil için büyük önem taşıyan bir platform oyunu. İlk iki oyun da Hollanda’da, Arjan Brussee tarafından geliştirildi. Bu arada o Brussee, sonra Guerilla Games’i kurdu, şimdi de Epic’ten eski cephe arkadaşı Cliffy B ile indie camialarında koşturmaya devam ediyor.

Age of Wonders

Age of Wonders

Ülkemizde bir oyunu anlatmaya “Age of” takısıyla başladıktan sonra o oyunun otomatikman Empires serisiyle anılmamasına imkan yok. Sanıyorum Wonders biraz o yüzden yandı. Hollanda’nın Delft kentinde konuşlanmış Triumph Games ve nedense o dönemlerde bir Hollanda fetişi barındırmakta olan Epic ortaklığında geliştirilen Wonders, çok da iyi bir sıra tabanlı strateji oyunuydu halbuki.

 

Killzone 2

12 Killzone 2

Killzone 1 hariç, üçüncü oyun ya da PS4’ün kapılarını açan dördüncü oyunu da alabilirdik. Ancak her seriden bir oyun alalım dedik, o noktada da son karar kıldığımız nokta Killzone 2 oldu. Çünkü gerçekten, elimizdeki en büyük teknolojinin 64 MB RAM’li orijinal Xbox olduğu günlerde Killzone 2’nin tanıtım videosunu görmek anlatılamaz bir tecrübeydi hepimiz için. Oyunun kendisi o kadar cafcaflı çıkmadı, ama olsun, Killzone 2 bizim için yeni bir çağın elçisi olarak kaldı bir nebze.

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.