Yaklaşık bir üç dört gün önce, World of Warcraft’ın altıncı ek paketi Legion piyasaya sürüldü bildiğiniz gibi. Legion’ın diğer ek paketlerle kıyaslandığı zaman içerik anlamında nerede durduğu bilahare başka bir yazıda konuşacağımız bir konu. Fazlası da var, azı da şimdilik bakıldığında. Ancak ortalama bir WoW oyuncusu için, şu an bir ek paketin kıymeti pek de fazla ilk etapta sunduğu içerikle ölçülmüyor. Ortalama bir WoW oyuncusunun tek bir derdi var, o da yama sıklığı.

Warlords of Draenor, bünyesinde çok fazla orijinal ve kaliteli oynanış fikri içermesine rağmen, inanılmaz zayıf bir 6.1 yaması ve tek başına çok yetersiz bir 6.2 yamasıyla bütün ek paket ömrünü felaket derecede anemik geçirmişti. Zaten insanlar Pandaria döneminde bir yıl boyunca Garrosh’u kesmekten imtina etmiş bir biçimde girişmişlerdi Draenor’a, o yüzden de bu kadar kısır geçmesini hiç kaldıramadılar. Ek paketin çıkışıyla 10 milyonları tekrar gören abone sayısı, 6.2 çıkmadan öyle bir seviyeye geriledi ki, Blizzard “artık daha da açıklamayız biz bu rakamları” deyip çıktı işin içinden.

İşte o yüzden daha ek paket çıkalı birkaç gün olmasına rağmen zangırt diye yeni yamanın tanıtımını yaptılar geçen gün. Hem de öyle böyle bir tanıtım değil. World of Warcraft’ın 7.1 yaması, oyuna gelmiş geçmiş en sevilen raid’lerden bir tanesini 5 kişilik bir zindan olarak geri getirecek: Karazhan. Zaten oyunun standart hikayesini takip edenler, Karazhan’a şöyle bir uğrayıp anılarını tazelemişlerdi Khadgar ile beraber. Şimdi komple eşi dostu alıp tekrar baskın yapmak mümkün olacak.

Daha önce bu “eski raid’lerinizi alıyoruz, yeni 5 kişilik zindan olarak veriyoruz” işini Zul’Aman ve Zul’Gurub için Cataclysm döneminde de yapmışlardı, o zaman da epey keyifliydi. Yalnız pek çok kişinin takıldığı şey, bunların eski raid’lerin üzerine yazılmış olmalarıydı. Karazhan’da böyle bir durum olmayacak. TBC raid’i başka, 5 kişilik zindan başka olacak. Onun haricinde de yeni bir küçük raid de bekleniyor, Suramar’a yepisyeni quest’ler falan da ekleniyor… PTR’a da çabucak düşmesi hesaplanıyor. Valla her şey pırlanta gibi gözüküyor, siz ne diyorsunuz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.