Yıllardır Joel McHale’li, Just Dance ve Fitness ağırlıklı, bayıklıktan bayıklık beğenen Ubisoft konferansları serisi, bu sene darmadağın oldu resmen. Far Cry 4 ile açıldı ki, oyun hakikaten çok iyi gözüküyordu. Tam Just Dance 2015 ile yavaşlayacak sandık, oradan gazı alıp daha da ileri yürüdü. Baktığınız zaman sadece iki tane yeni duyuru vardı ama, maşallah onların da biri akıl almaz derecede epik, diğeri de duygulara oynayacağı açık bir şekilde insancıl gelince, Ubisoft sunumundan tatminkar ayrıldık.

Buyurun, Ubisoft’un E3 konferansının kısa bir özeti. Akılda kalan 8 duyuru ve fragman şu şekilde!

 

1. Far Cry 4

Oyun enteresan gözüküyor. Himalayalar mekan tercihi olarak güzel olacağa benzer. Yine ilginç bir kötü adam yaratmayı da başarmışlar bu arada. Jackal, Vaas şimdi de bu amca derken, Far Cry’ın asıl olayı ilginç kötü adam oldu kaşla göz arasında.

 

2. Just Dance 2015

Bunun E3’te olması gerekiyor mu allasen? Zaten E3’ün hitap ettiği basını, Just Dance’in hitap ettiği kitle umursamıyor. Buna video yapacağın parayla git New York Times’a reklam al, ne bileyim Ubisoft ben mi anlatacağım her şeyi…

 

3. Tom Clancy’s The Division

Oyun hâlâ tam manasıyla yeni nesil mevkisine yaraşır gözükmeyi sürdürüyor. Öyle sanıyorum ki bizi yeni nesle geçtiğimize inandıracak oyun bu olacak.

 

4. The Crew

Yanlış hatırlıyorsam düzeltin, ama Crew geçen sene duyurulduğunda tüm Amerika harita olarak oyunda değildi, değil mi? Sanki belli başlı şehirler vardı diye anımsıyorum. Vaat ettiklerini yaparsa yüz yılın online yarış oyunu olur, tartışmasız.

 

5. Assassin’s Creed: Unity

Abartı yok, seyrederken “bana PS4 aldıracak oyun bu” diye düşündüm. İnanılmaz gözüküyor. Yine inanılmaz bir fragman yapmışlar adamlar. İnsan Fransız Devrimi’nin ruhuna giriveriyor be!

 

6. Shape Up

“Ulan yine mi fitness” diye başladık, sonlara doğru içimizde garip bir oyunu oynama isteği belirdi. İlk defa bir firmanın “Fitness’ı eğlenceli yapıyoruz” vaadi gerçek olacak gibi. Adamlar casual Wii Fit kitlesine değil, gamer kitleye özel fitness oyunu yapmışlar; helal olsun. WarioWare’in kilo verdireni adeta.

 

7. Valiant Hearts: The Great War

1. Dünya Savaşı’nın 100. yılının şerefine yapmışlar. Oyun duygusal ve anlamlı duruyor, eyvallah da, yine Child of Light’taki gibi kafiyeyle anlatacaklarsa ben yokum birader. Beceremiyorsunuz şiir olayını, kalkışmasanız ya?

 

8. Rainbow Six: Siege

ALLAH YARABBİ BU NE LAN? ÇABUK 9 ARKADAŞ GETİRİN, 5’E 5 RAINBOW SIX: SIEGE KAPIŞMAK İSTİYORUM!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.