World of Warcraft geçtiğimiz günlerde çıkışından beridir en merakla beklediği ek paketine, yani Burning Legion’ın üçüncü Azeroth seferini anlatan paket Legion’a kavuştu. Bir süredir de oynuyoruz kendisini. Daha henüz endgame’ine nail değiliz, tüm bölgeleri sömürmedik, ne var ne yok irdelemedik ama; oynanış mekaniklerini hatim ettik. Durum böyle olunca, geriye dönüp de bir yere koyabilecek kadar kanı oluştu zihnimizde. Biz de madem öyle yapalım dedik. WoW’un ek paketlerini aldık, en kötüden, en iyiye sıraladık. Buyurun efendim.

 

6. Warlords of Draenor

Yrel Warlords of Draenor

Ne kadar büyük umutlarımız vardı halbuki. Bu sayfalardan da övmüştük ciddi ciddi. Çünkü gerçekten çok etkileyici ve orijinal fikirler içeriyordu Warlords of Draenor. Keşfi ödüllendiren, insanın içindeki “Dur lan şurada ne varmış ki” dürtüsünü tetikleyen, hikayesi çiçek gibi akan bir giriş yapmıştı. Ama işte ek paketler sadece girizgahlarıyla yargılanmazlar. Ölümcül bir kıtlık geçirdi Dreanor’un ömrü. Sadece iki yama çıktı ki, bir tanesi doğru düzgün yama bile değildi. O yüzden de buraya eklendi.

 

5. Legion

4

Şimdilik Legion burada. Bunun sebebi de, ortaya koyduğu oynanış değişikliklerinin hiçbirinin taze hissettirmemesi. Order Hall’lar zaten Dreanor’un Garrison sisteminden miras. Artifact Weapon’lar hoş, ancak onların progression’ı direkt olarak Pandaria öncesi talent sisteminden geliyor. Demon Hunter’lar iyi bir eklenti ve hareket kabiliyetleri ciddi anlamda keyifli, level scaling de doğru bir eklenti; ancak, paketin ömrünü görene kadar, biz şimdilik temkinli bir şekilde beşinci sıraya koyuyoruz Legion’ı.

 

4. The Burning Crusade

maxresdefault (1)

Burning Crusade pek çok WoW oyuncusunun oyuna başladığı nokta olduğu için, birçoğunuz için objektif bir değerlendirmeye tabi tutulmuyor. TBC ile başlayanlar için, en iyi ek paket tartışmasız TBC. Ama işte, aynı durum her dönem için geçerli. Önemli olan şey, nostaljik kıymeti çıkardığımız zaman elimizde kalanlar ki; Illidan’ı erken harcamak, quest’lerin sıkıcılığı, rotasyonların felaket derecede bayık olması, kaymış balans ayarları gibi şeyler onlar da. Karazhan ve Sunwell iyi güzel ama, tek başına yetmiyor işte.

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.