Böyle bir Battlefield hiç beklemiyorduk. Dürüst olalım, EA’in Call of Duty’ye karşılık olarak Battlefield’ı senelik bir seriye çevireceği, rotasyona da Dead Space’i yapan Visceral Games’i dahil edeceği uzun zamandır söyleniyor ve bekleniyordu. Taa 2013’ün sonbaharında, Battlefield 4 yeni çıkmışken dahi Visceral Games’in gerçek silahlar üzerine araştırmalar yaptığı, “gerçekçi bir FPS” için eleman aradığı biliniyor, bunların her biri de yeni bir Battlefield’a yoruluyordu.

Fakat karşımıza çıkacak şeyin böylesine farklı olmasını hiç mi hiç tahmin edememiştik. EA’in resmi blogundan geçtiğimiz günlerde duyurulan yeni Battlefield oyunun ismi Battlefield Hardline olacak. 21 Ekim 2014’te PC, PS3, PS4, Xbox 360 ve Xbox One için piyasaya çıkacak olan Battlefield Hardline, doğuşundan beri askeri arka planlarda geçmiş olan Battlefield serisini ilk defa savaş alanlarından çıkartıp, sokaklara indirecek. Ana karakterimiz ilk defa bir ordu mensubu değil. Bu sefer Miami sokaklarında yozlaşma ve suç örgütleriyle mücadele eden bir polisi canlandıracağız.

1401242822-bf-hardline-key-art

Multiplayer modları da buna uygun olarak değişecek haliyle. Şimdilik duyurulan modlar Heist Mode, Rescue Mode, Hotwire Mode ve Bloodmoney Mode isimlerinde. Heist modunun ciddi bir başarı elde eden Payday serisine yakın olacağını tahmin etmek güç değil. Rescue modu da Counter ve SWAT gibi oyunlardan tanıdık bir rehine kurtarma modu gibi duruyor. Hotwire ve Bloodmoney modları için ise net bir tahminimiz yok, fakat özellikle sonuncusunun ismi bize Kane & Lynch’in ihanet temelli multiplayer modunu anımsattı ciddi bir şekilde.

Battlefield Hardline, Far Cry 4 ve Homefront: The Revolution ile birlikte E3’te duyurulması planlanan, fakat sızdırıldığı için önceden açıklanan oyunlar kervanına katıldı. EA oyunun varlığını doğruladı, ama 9 Haziran’daki E3 konferansına kadar detayları açıklamaktan da tenzih ediyor. Sadece aşağıdaki videoyu, modların isimlerini, bir de çıkış tarihini yayınladılar. Açık konuşalım, serinin bu yeni yönelimini pek bir yerinde buluyoruz. Titanfall’ın rüzgarıyla fütüristik senaryolara dönen Call of Duty’yi takip etmek kolay gözüken şeydi, onlar ise daha orijinal bir konsepte yöneldiler. GTA, Sleeping Dogs, Driver gibi üçüncü kişi perspektifinden oynadığımız modern suç/polis temalı oyunlar fazlaca var, ama bunları FPS arenasında pek göremiyoruz. O yüzden de Battlefield Hardline, şimdilik bizde merak uyandırıyor.

Fragmanı aşağıda. Ne diyorsunuz Geekyaparlar? Battlefield serisine bir şans daha veriyor muyuz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.