Oyun dünyasına aşinaysanız, arada bazı çok iyi fikirleri olan, fakat uygulama konusunda ciddi sıkıntılar yaşadığı her halinden belli oyunlara denk gelirsiniz. 2011’de Kaos Studios ve THQ imzasıyla piyasaya çıkan Homefront oyunu da bunlardan biriydi. Temelindeki ışıltıyla pek çok oyuncuyu kendisini en az bir defa denemeye ikna etmişti, fakat o oyunculardan neredeyse hiçbiri tecrübeden memnun bir şekilde oyundan ayrılamadılar. Oyun o kadar büyük bir başarısızlık olarak tarihe geçti ki, THQ’nun batmasında payı olduğu dahi iddia edilmişti.

Fakat o Homefront, artık oyun tarihinin tozlu raflarında kalmayacak. Spot ışığını tekrar ele geçirmesi için ikinci bir fırsatı var. THQ’nun elindeki lisansların satışa çıkartıldığı açık arttırmada Crytek tarafından alınan Homefront’a yeni nesil bir devam oyunu bugün açıklandı. Far Cry, Crysis, Ryse gibi oyunların yapımcısı Crytek’in yapacağı ve Dead Island, Metro 2033, Saints Row gibi oyunların yayıncısı Deep Silver’ın ise dağıtacağı yeni oyunun ismi Homefront: The Revolution. Her zaman olduğu gibi sözü yine resmi basın bültenine bırakıyoruz. Al götür bizi son derece fake ve basmakalıp basın bülteni!

1401715264-homefront-the-revolution-3

“Crytek ve Deep Silver’ın ortak dağıtacağı yeni açık dünya FPS’si Homefront: The Revolution ile Philadelphia sokaklarında gerilla savaşı verin ve o sokakları geri ele geçirin.

Xbox One, PlayStation 4, PC, Mac ve Linux’a 2015’te çıkacak olan Homefront: The Revolution, oyuncuları  felaket gibi olayların Kuzey Kore güçlerinin zalim bir askeri işgal kurmasına sebep olduğu ve Amerika’yı dize getirdiği bir yakın gelecek distopyasına taşıyor. Kapana kısılacağınız bu Amerikan kabusunda bağımsızlığın doğum yeri olan Philadelphia, keşif roobotları ve zırhlı devriyelerin vatandaşları kontrolde tuttuğu, herhangi bir ayrık sesin vahşi güçlerle bastırıldığı bir polis devletine dönüşmüştür.

Baskıcı güçleri yenmek için oyuncuların gerilla savaşı vermeleri gerekmektedir. Pusu kurmak, sızmak ve vur kaç taktiklerini kullanarak, script edilmemiş savaşlar yaşayacaksınız. Karşınızda kalabalık bir şehir olacak ve bu şehrin içinde sizin gibi devrimcileri davanıza katmak ve doğaçlama yaratılmış ev yapımı silahlar üretmek güçlü bir direniş birliği oluşturmak için iki şart olacak.

Crytek’in Oyun Yönetmeni Hasit Zala şunları söyledi: “Homefront: The Revolution’ı diğerlerinden ayıran şey, oyuncuları dünyaya entegre edip, gerçekten özgürlükleri için savaşmalarını sağlamak. Deep Silver ile çalışmaktan ve Crytek’in kaliteye olan bağlılığının altını çizmekten dolayı çok heyecanlıyız. Homefront IP’sini ilk aldığımızda gördüğümüz potansiyele ulaşacağız.”

Bir de şöyle bir fragman var. Çıkmamış oyunu baltalamak gibi olmasın ama videoyu izleyince zaten fark edeceksiniz… yahu keşke biraz düsturlu aparsalarmış, hayatımda gördüğüm en Half-Life 2 olmayan Half-Life 2 oyun bu be! Videonun ilk dakikasına gelince bile ne demek istediğimi anlayacaksınız. O küçük “bıdık bıdık” yapan ışıklı uçan robotları bile koymuşlar yani… Bu haliyle “Half-Life 2’nin Follow Freeman bölümleri + Crysis” gibi geliyor kulağa. Yalan olmasın, formül pek hoş, ama ayakta durmak istiyorsa, kendine ait bir özgün görsel dil bulması da gerek yani…

http://www.youtube.com/watch?v=RNtIv_wjc_g

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.