Konami yapımı Silent Hill Ascension için yeni bir sinematik hikaye trailerı yayınlandı.

Silent Hill Ascension, diğer Silent Hill çıkışlarından biraz daha farklı olacak. İnteraktif bir dizi gibi hareket edecek olan seri, Silent Hill dünyasından bizlere çeşitli hikayaler anlatacak. Sinematik trailerdan da anlayacağımız üzere bu hikayelerin geneli yine suçluluk, pişmanlık gibi duyguların çevresinde toplanacak.

Oyuncular hem hikayelerin ilerleyişini izleyecekken hem de olayların içindeki karakterlerin kaderlerini belirleyecek seçimleri yapacaklar. Konami’nin açıklamalarına göre her karakterin başına gelebilecek sayısız olasılığı şekillendirecek unsur, oyuncunun vereceği kararlar olacak. Görsel sunum konusunda kendilerine çok güvenen geliştirici ekip, oyunun sunacağı deneyimin başka dünyaya ait duyguları sunan bir rüya evrenini çağrıştırmasını amaçlıyor.

Konami yapımı Silent Hill Ascension oyunundan bir görsel
Silent Hill Ascension ve bize yaşatacağı pişmanlıklar…

Her ne kadar Kojima ile Konami arasında bir diyalog kalmamışsa da ve deli yönetmenin bu oyunla ilgili bir bağı olmasa da şirketin ana akım oyun türlerine dönmesi, eski parlak yıldızlarını yeniden gökyüzüne çıkarması güzel bir şey. Başka Silent Hill oyunlarının zaten geliştirilmekte olduğunu ve Metal Gear Solid serisinin de bir uyanışa geçtiğini biliyoruz. Tek temennimiz Konami’nin ismine yakışır bir şekilde sektöre yeniden sesi ta öteden gelen adımlarla geri dönmesi.

Yazar

Size bir hikaye anlatayım.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.