Edge of Tomorrow ilk vizyona girdiğinde; gitmiş, izlemiş, sonrasında da büyük bir beylik konuşmasıyla “2014’ün en iyi bilim kurgu filmi bu” deyivermiştim. Dürüst olayım, bunu derken aklımda Edge of Tomorrow’un seneyi en sonunda Interstellar ile paylaşacağı gerçeği yoktu. Siz de yorumlarda söylemiştiniz zaten. Ama şimdi, iki filmin üzerinden de yeterli süre geçtikten sonra, çok rahatlıkla söyleyebilirim. Edge of Tomorrow, gerçekten de 2014’ün en iyi bilim kurgu filmiydi.

edge-of-tomorrow-sequel

Fakat yine de, kendimi bu habere heyecanlanırken bulamıyorum. Filmin başrol oyuncusu Tom Cruise, yeni Görevimiz Tehlike filmi Mission Impossible: Rogue Nation’ın galası için bulunduğu New York’ta, MTV News’a verdiği bir röportajda Edge of Tomorrow’un devamı için çaba sarfettiğini açıkladı. Cruise, ikinci Edge of Tomorrow için şu ifadeleri kullandı:

“Fikri senarist Christopher MicQuarrie ve yönetmen Doug Liman’a sundum. Bir gece beraberdik, ve ben “Filmle ilgili bir fikrim var” diye çıkıverdim. Gerçekten çok eğlenceli olabilir. Tabii ki bir şekilde Emily’yi projeye dahil etmeliyim. Ben ona “Emily, lütfen” dedim, o da “Bana bir yıl daha müddet tanı, lütfen” diye cevap verdi.”

maxresdefault

Bunların hepsi iyi, güzel, Cruise projeye heyecanlanmışsa bu da artı bir değer elbette. İşin içinde yine McQuarrie ve Liman olacaksa da harika; Blunt olacaksa iyice muhteşem. Ama Edge of Tomorrow bitti be sevgili Cruise? Bitti yani. Çok güzel bir hikayeydi, başından sonuna kadar; ama bir sonu vardı işte. Özgün bir konsepti vardı, o konsepti irdeledi, hikaye çıkarttı, aksiyon çıkarttı, komedi çıkarttı.. Daha ne çıkartacak? Bilemiyorum. İlginç bir şekilde filmin uyarlandığı romanın yazarı Hiroshi Sakurazaka’da bundan bağımsız bir devam eseri yazıyor. Ben ikisine de çok yükselemiyorum. Bakalım, bu iki hikaye de ne yöne doğru ilerleyecek. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.