2016 yılında interneti meşhur bir mahkeme transkripti dolaşmaya başladı. Bir tarafta görevli polis memurlarını tehdit ettiği için girdiği hapiste hücre arkadaşını öldürmekle itham edilen Fenton Allen vardı. Diğer tarafta ise Yargıç Bryant Durham. Allen ve Durham’ın arasındaki konuşma o kadar hızlı ve o kadar akıl almaz bir şekilde çığırından çıkıyordu ki, konuşmanın dökümü internette orman yangını gibi yayıldı.

Daha da muhteşemi, bu transkriptin Rick and Morty’nin yaratıcılarından Justin Roiland‘ın eline ulaşmasıyla vuku buldu. Roiland yargıç ve sanığı sırasıyla Morty ve Rick‘in sesleriyle canlandırdı. Önce bir animatik yayınladılar, ardından da tiarawhy isimli muhteşem bir insan videoyu tam taklavat bir animasyon hâline getirdi. Bu iki video tam hayranların açlıkla Rick and Morty bekledikleri bir döneme denk geldiği için milyonlarca kez izlendi. Yargıç Durham davranışları sebebiyle özür dileyip, davadan çekildi.

İşte bu konuşmayla başlayan dava, geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. George eyaletinin Cartersville şehrinden yayın yapan Rome News-Tribune gazetesinin haberine göre Allen, cinayetin nefsi müdafaa olmadığına kanaat getirilmesinin ardından beyanını “Suçluyum” olarak değiştirdi ve bunun sonucunda da mahkeme tarafından müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Allen’ın şartlı tahliye imkanı da bulunmuyor. Ancak yine de enteresandır, bu Allen’ın alabileceği en sert ceza değil; zira Georgia eyaleti yasaları uyarınca idam cezası da alabilirdi.

Allen’ın videoda söyledikleri malum, cinayet işlediği de mahkeme nezdinde ispat edilmiş. O yüzden elbette Allen’a üzülelim diye paylaşmıyoruz bu gelişmeyi. Sadece siz de bizim gibi “Yav o adama ne oldu acaba?” diye düşündüyseniz, bu oldu işte. Kendisi Georgia’nın bir hapishanesinde ömrünün geri kalan günlerini geçirecek. Başka bir mahkemede “Geri dönüp mahalledeki bütün evlere gireceğim, herkesi öldüreceğim” de dediği kayıtlara geçtiği için kimse üzülmüyor tabii ki…

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.