2017’yi kapatıyoruz geek-ül alemin! O hâlde vakit dönüp geriye bakma vaktidir. Bunlar da bizim geriye dönüp baktığımızda ortaya çıkanlar. 2017 dahilinde en çok bu yazıları okudunuz. Linkleri ve özet paragrafları şu şekil.

 

15, Franz Kafka’nın DAVA’sı, Çözümlemesi Ve Ne Kadar Aşina Olduğu Gerçeğiyle Yüzleşmek

201507031516_franz-kafka-sozleri-1

“Hukuki ve siyasi bir çözümlemedeyse iktidara karşı koymanın, onu meşrulaştırmaya yarayan, zaten iktidarın bir parçası olan hukuk aracılığı ile sağlanamayacağına yönelik bir sonuç ortaya çıkmaktadır. Josef K. bir hukuk devletinde yaşadığını vurgular ve suçunu kabul etmez ve suçsuzluğunu mahkemeye çıkarak, avukat tutarak ispatlayabileceğini düşünür. Ancak karşısında öyle bir sistem vardır ki, romanın sonunda kendi kendisine sorduğu gibi “ne yargıcın ne de yüksek mahkemenin nerede olduğunu” bile öğrenemez. Tuttuğu avukat ise, bir dilekçe bile yazamayacak durumdadır. Josef K. hukuki yolları kullanarak kendini kurtaramamıştır. Toplum ise sosyolojik bir çözümleme yapamayacak kadar farkındalık dışıdır.”

 

14, Vur Kafasına Şamarı Düşssünler” – Size OYUN Satanlar, ARKADA Neler Çeviriyor; Okuyun!

pro-evolution-soccer-2015-listing-thumb-01-ps4-ps3-us-10nov14

DR: Ataköy Plus Over Game fiyatları da düzelttirebilir misiniz? PS3-190 TL PC-150TL satıyorlar.

ARAL: Oyunların fiyatları normal üzerinde fiyat etiketi var. Sadece Over Game kart olanlara %5 indirim yapıyorlar. Adana Media Markt’da sistemde fiyatları düzelttirdik.

 

13, İzleyen Şanslılar AVENGERS: INFINITY WAR Fragmanını Tasvir Ettiler – THANOS Ay Bölüyor!

3975090-thanos+annual+001-025

“Bu yazıda da bir yandan kıskanıp bir yandan minnet duyduğumuz o şanslı insanlar sayesinde kulaklarımıza gelen mühim bir meseleden bahsedeceğiz. 2012’de çıkan Avengers’ın başarısından bu yana Disney’in gözünün nuru, başının tacı olan Marvel; bu yıl yine onur konuğu kıvamında değer görüyor D23 Expo dahilinde. Doğrusu henüz bu değerli konuktan olay yaratacak resmi haberler almış değiliz. Fakat en az yeni bir film haberi kadar heyecan yaratacak bir şey yaptı bugün Marvel; 4 Mayıs 2018’de vizyona girecek Avengers: Infinity War fragmanını fuara katılan geeklere izletti ve fragmanı orada olamayan bütün geeklere anlatmalarına da müsaade etti.”

 

12, Süper Kahramanların KÖTÜ Olduktan Sonra MODADAN Daha Anladıklarını Gösteren 9 Kostüm!

05 Dark Phoenix

“İşin DC tarafında çok değil, ancak Marvel Comics dünyalarında süper kahramanlar ara ara kötü olurlar. Çünkü altmış beş sene boyunca aynı karakterlerle hikaye yazıyorsanız bir noktadan sonra kafanız yanmaya başlıyor muhtemelen kurumsal seviyede, “ne yapsak” diye düşünürken de illa ki “e kötü olsun bu sefer de” meselesine tosluyorsunuz.

İşte o anlarda, fark ettik ki, süper kahramanların moda anlayışı tövbe estağfurullah bir coşuyor.”

11, Tüm İTLİKLERİNE Rağmen Finaldeki Ölümüyle Bizi Üzen 5 KÖTÜ Karakter

03 Gollum

“Kötü karakterlerin işi kötü olmaktır; basit, değil mi? Ama bazen onu da çok iyi yapamazlar işte. İnsani tarafları yüzeye çıkar, kalpleri açık olur. Onları iyi çocuklara köstek olmaya şartlanmış bir yol engeli olarak değil, oldukları esans şekillerinde; yani bir insan hükmünde görmeye başlarsınız. Genelde de ölüm ile yüz yüze olduklarında ayyuka çıkar bu. Fark ettiniz değil mi neyden bahsettiğimizi? Bütün film kendisi her türlü itliği kopukluğu yapmasına rağmen, ölümüyle bizi üzen karakterlerden söz ediyoruz.”

 

10, NETFLIX En HIZLI Bitirilen 20 Dizisini Açıkladı, Birinciye Beraber Şaşıralım

1280_Gilmore_Girls_Lorelai_Rory

“Örneğin bugün hepimiz “binge-watching” ya da “zincirleme izlemek” tabirini kafamızda ekseriyetle Netflix ile özdeşleştiriyoruz. Peki bunun bir de yan kategorisi olduğunu biliyor muydunuz? Bizde bugün öğrendik. Netflix cümlemizi binge-racing, yani zincirleme yarışı konseptiyle tanıştırdı. Netflix üyesi 8.4 milyon kişinin iştirak ettiği bu pratik, esasında isminden ne anlıyorsanız cisminde de o: Dizi çıkar çıkmaz ilk bitiren olmak için başına oturmak.”

 

9, BBC’nin ALİ AĞAOĞLU Videosunda SENİ Rahatsız Eden Şey, Görgüsüzlük Değil Aslında

Ali Ağaoğlu

“Yıllardır birileri ekranlara çıkıp, Ağaoğlu’nun dibini gördüğü Batılı yaşam tarzını çok, çok, çok, çok daha ufaltarak benimsemiş insanları aşağılıyor, ayıplıyor, hedef hâline getiriyor, eziyor, iblisleştiriyor, düşmanlaştırıyor. Affedersiniz kızlarımız mini etek giyerek vapurdan iniyorlar, haşa kucaklara mı oturuyorlar? Kızlı erkekli yaşıyorlar, siz ister misiniz böyle bir şeyi? Tabii ki kimse istemiyor. Türk toplumunun yapısı bunları kaldırmıyor. Kaldıramaz. Hiç kaldırmadı. Kaldırır gibi gözüktüğü tek dönemler bürokrasinin boğazımıza bize ters değerleri tıkamaya çalıştığı anlardı. Bize böyle söyleniyor.

Hayır.”

1 2

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.