Riddick serisiyle tanışmam, bir tatil gününde sinemanın önünde hangi filme gitsek diye düşünürken bir arkadaşın afişini beğenmesi, öbür arkadaşın da “Aaa Vin Diesel” tepkisi vermesiyle izlemeye karar verdiğimiz “Chronicles of Riddick” filmiyle başlar. Pitch Black’i büyük ihtimalle izlemiş fakat hatıralarımda özel bir yere koymadığım için unutmuş olmama rağmen, bu ortasından girdiğim macera ben de güzel bir hayranlık oluşturmayı başarmıştı. Sonra dönüp Pitch Black’i de izleyip orada anlatılan olayları daha iyi temellendirince filme ve evrenine saygım bir kat daha arttı.

Sonra üçüncü film geldi, ikinci filmde yarattığı fantastik evrenden vazgeçip, seriyi kökenlerine döndürmeye karar verdi. Ne yazık ki, iyi niyetlerine, başarılı oyuncularına ve bazı keyifli sahnelerine rağmen, son filmle ilgili duygularım ilk iki filme kıyasla fazlasıyla zayıf kalıyor. O sebepledir ki yeni bir Riddick filmi fikri, içerikle ilgili daha fazla detay, belki güzel bir fragman ile falan desteklenmediğinde beni çok da çekmiyor açıkçası. Ama önceki “The Last Witch Hunter” haberinde söylediğim gibi, işin içinde Vin Diesel olunca ne beklemeniz gerektiğini asla tahmin edemiyorsunuz.

riddick-header1

Kendisi geçtiğim aylarda Riddick dünyasına dönmeyi istediğini zaten belirtmişti. Bir kaç gün önce ise instagram hesabından bu markanın gidişiyle ilgili iki duyuru yaptı. İlki çok ahım şahım değil, yeni Riddick filminin önümüzdeki aydan itibaren yazılmaya başlanacağını söylüyor. Yeni bir film çekileceği kesin olduğu ve bunun içinde birilerinin bu filmi yazması gerektiği için büyük bir haber değil. Ben ellerinde hazırda senaryo olmadığına şaşırdım mesela. Diğeri ise daha ilginç. Televizyonlarımıza Riddick evreninde geçen bir dizi geliyor.

Bu Riddick’in yapımcılığını yapan -Vin Diesel tarafından kurulmuş- One Race Films geçtiğimiz günlerde televizyon bölümünü açtığını bir partiyle duyurmuş. Bu departman yeni bir televizyon dizisi çekmeye karar vermiş. Dizimizin adı Merc City. Kendisi Riddick evrenindeki paralı askerler ve ödül avcılarını anlatan bir dizi olacakmış. Başka bir detay yok şimdilik. Fikir güzel, ilginç ama tabii ki son kararı içeriğin ne kadar kaliteli olacağı belirleyecek.

Siz ne diyorsunuz geekler? Riddick evreninin geleceği için heyecanlı mısınız, yoksa sizin için artık yeter statüsünde mi?

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.