Marvel Sinematik Evreni’nin en yakındaki son eklemesi She-Hulk’ın çıkışına iki günden az kala, serinin yaratıcısı ve başyazarı Jessica Gao, She-Hulk dizisi ile ilgili bazı açıklamalarda bulunmuş; bunların arasında bizim ve muhtemelen sizlerin de en çok ilgisini çekecek olan kısım, kendisinin Daredevil ile ilgili söyledikleri. Gao’ya göre She-Hulk dizisinde izleyeceğimiz Daredevil, karakterin Netflix’in karanlık havasından uzak ve She-Hulk’ın tonuna yakın, daha eğlenceli bir versiyonu olacakmış.

Gao, bu tercihin sebebini, karakteri She-Hulk’a kullanabileceklerini öğrendikleri an yaşadığı şaşkınlığı da öncesinde belirterek şöyle açıklıyor: “[Charlie Cox] ve Daredevil’ı dünyamıza getirmenin eğlenceli yanı, insanların zaten daha öncesinde fazlasıyla dramatik, ağır, karanlık ve kara kara düşünen bir Daredevil izlemiş olmaları. Daredevil ve [dizide] cameo yapan tüm diğer MCU karakterlerini, onları tanıdığınız çevreden ve çok daha dramatik, aksiyon odaklı, ciddi rollerden alıp kendi dünyamıza getirmek ve She-Hulk’ın tonunda oynamalarını sağlamak çok eğlenceli. Böylece onlar keşfetme, bizler ise karakterin daha aydınlık bir yanını izleme imkânı buluyoruz.

Daredevil karakterinin ve daha özelinde Charlie Cox’un Daredevil’ının MCU’ya girişinin Spider-Man: No Way Home’da doğrulandığı, ardından Daredevil: Born Again isimli bir Disney+ dizisinin çekileceğini öğrendiğimiz ve yine Charlie Cox’un seslendireceği ancak MCU’ya dâhil olmayacak bir başka Daredevil’ın içerisinde bulunduğu Spider-Man: Freshman Year animasyonun yolda olduğundan haberdar olduğumuz bir duyurular silsilesi içerisinde, pek çoğumuzun aklındaki en büyük sorulardan biri de kısmen cevaplanmış oldu diyebiliriz. Kısmen diyorum çünkü konumuz şu an Daredevil’ın bir komedi dizisinde yan rollerden birinde görünmesiyle sınırlı, kendi dizisinde bu açıklamaların hiçbiri geçerli olmayabilir. Henüz karakterin MCU’ya Netflix geçmişiyle gelip gelmeyeceği bile net değilken keskin konuşmamak lazım.

Yine de Disney+ bünyesinde herhangi bir şekilde Netflix versiyonu kadar sert bir Daredevil izleyebileceğimizi zaten beklemiyorduk sanırım ki aynı Netflix’i, Punisher gibi sert bir karakterin dizisini yumuşattığı için eleştirmiştik, düşünün. Ek olarak Hawkeye dizisinde gördüğümüz Vincent D’Onofrio’nun Kingpin’i de bu beklentiye bizi gönderen bir şekilde karşımıza çıkmıştı. Benim ve muhtemelen birçoğumuzun Daredevil karakterini -bakın komple bir dizisini, çekimlerini, kurgusunu demiyorum, onlar ayrıca değerlendirilmesi gereken kategoriler- sevme sebebimiz, tam olarak da Gao’nun bahsettiği ve She-Hulk’ta geride tutacakları, karakterin o ağır, omzundaki yükü ciddiye alan, çelişkiler içerisinde kalıp kara kara düşünen taraflarıydı. Fakat bir yandan da She-Hulk dizisinin bir komedi dizisi olduğunu biliyoruz ve beklentilerimizi de böyle ayarladığımızdan belki de böyle bir geçiş için en iyi olmasa bile en uygun yol budur. Ne dersiniz?

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

1 Comment

  1. Mustafa Altındağ Reply

    Disney ve Marvel son zamanlarda inanılmaz bir çöküşte Disney+ kısmına büyük çapta yatırım yapıldı ama sonuç hiç tatmin edici değil Loki , WandaVision ve Mandalorian dışında tutan işleri yok Disney+ kısmına üye olanlar sırf eski içerikleri tek bir platformda tüketmek için üye oluyolar lakin böyle giderse Netflixle aynı kaderi yaşıyacaklar tüketici doyuma ulaşmak üzere ve firma hala politik davranarak boş kitlelere hitap etme çabasında eski özgün yapımların meyvesini yiyorlar ama oda sona ulaştı malesef.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.