South Park: The Stick of Truth muhteşem bir oyundu. Oynama fırsatınız oldu mu bilmiyorum, olmadıysa, gerçekten tüm kalbimle söylüyorum, lütfen yaratın. CV’sinde Knights of the Old Republic II, Neverwinter Nights 2, Alpha Protocol gibi aynı anda hem mükemmel hem de dibine kadar kusurlu oyunlar bulunan Obsidian Entertainment imzalı, Parker & Stone ikilisinin denetiminde geliştirilen, piyasaya çıkmadan önce iki kez el değiştiren oyun, gelmiş geçmiş en iyi dizi oyunlarından biriydi.

O yüzden, devamının gelecek olması büyük bir haberdi. İlk oyun, ekseriyetle video oyunlarının geneline ve fantastik film / edebiyat dünyasının klişelerine yönelik bir hicivdi, ve mükemmel işliyordu. Fakat bu konuyla ilgili yapacağı tüm şakaları –ve yapmaması gereken birkaçını– yapıp gitmişti, dolayısıyla aynı temayı devam ettiremeyeceği de aşikardı. O yüzden, Parker & Stone ikilisi gözünü farklı bir konuya dikince, bu konunun da süper kahramanlar olacağı açıklanınca biz dev sevinmiştik.

Şimdi, oyunun ilk fragmanıyla karşı karşıyayız. Belli ki, oyun yapımcı değiştirmiş olmasına rağmen selefinin “çok uzun bir South Park bölümü olma” hüviyetini yitirmeyecek. Meşaleyi devralan Ubisoft San Francisco, Parker & Stone kılavuzluğunda yine namlunun ucuna spesifik bir hedefi oturtup, onu paramparça etmeye başlamış. Ve bu hedef de, öyle gözüküyor ki, Marvel Cinematic Universe. Bu Kasım ayında on dördüncü filmini ve yüz otuz altıncı dizi bölümünü çıkartmış olacak MCU da, South Park için çok kolay bir hedef.

Ve paramparça etmişler. Bu belli ki oyunun ilk sinematiklerinden biri, zira hikayenin –ve başlıktaki full South Park kelime oyununun– kökenine değiniyor. Cartman süper kahraman furyasından ekmek yemek üzere bir “faz bazlı film evreni planı” yapıyor, bazıları bu plandan rahatsız olup, DC Comics minvali bir rakip çıkıyor. South Park’ta Marvel vs. DC kavgası gibi yani. Dedik ya, ilk sinematiklerden biri bu belli ki, ama yine de, MCU’yu ağlatmış yani bizim çocuklar. Söylenen her şey yüzde yüz doğru olduğu için, daha da komik elbette. Resmen sabırsızlanıyoruz, 6 Aralık çok uzak be!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.