2016’nın başında beylik tahminlerimizi yürütürken, benim araya sıkıştırdığım şöyle bir şey vardı: Bu sene oyun filmlerinin ‘tamam mı, devam mı’ senesi. Böyle düşünmeme sebep olan birden fazla sebep mevcuttu elbette. Öncelikle, iki tane zeki ve heyecan verici yönetmenlere teslim edilmiş sapasağlam gözüken film geliyordu: Warcraft ve Assassin’s Creed. Ayrıca Hollywood da yavaştan sıkılıyordu çizgi roman filmlerinden, böyle hissetmiyorsa bile, yakında hissetmeye başlayacaktı. Oyun filmleri hanedan sağlamak konusunda çizgi roman filmlernin ikamesi olabilirdi.

Bu düşünce tarzının olduğuna pek emindim, ancak bir yandan da sorsanız, yöneticiler hakkında “Başka kararlar almadan önce, Warcraft’ın performansına bakarlar, Assassin’s Creed n’apmış onu merak ederler” derdim. Kendileri meğerse daha ziyade birinin ilk deparı atmasını bekliyormuş kulvardan çıkış yapmak için. Warcraft’ın gişesi dahi kurumadan, balyayla oyun filmi duyurdular. Üstelik pek çoğu, Uwe Boll ayarında şeyler değil.

1134604 - Zero Dark Thirty

Mevzubahis durumumuz da o. An itibariyle Destiny’den sonra dünyanın en popüler online aksiyon oyunlarından biri olan The Division film oluyor bildiğiniz gibi. Evet, oyunun kendine ait öyle ahım şahım bir hikayesi yok. Dünyası da çok fazlaca eşsiz değil. O yüzden neden olduğunu anlayamamıştık bu film kararının. Üstüne üstlük bir de başrole daha önce bir kez bir Ubisoft oyunu uyarlamasında rol alıp, çok da başarılı sonuçlar alamayan Jake Gyllenhaal eklenince, iyice garipsedik.

Şimdi ise acayipsememiz tavan yapmış vaziyette. Jake Gyllenhaal’in yanında performans verecek aktrisi belirledi Ubisoft: Jessica Chastain. Anladığımız kadarıyla Chastain filme sadece oyuncu olarak katılıyor, yani Gyllenhaal gibi bir yandan da prodüktör titri taşımıyor yanında. Ama yani isterse çaycı olarak da girebilir, Chastain seçici bir oyuncu. O yüzden onun projede yer alması, otomatikman bizim ümitleri “yok be abi” seviyesinden, “acaba?” noktasına doğru götüyor. Merakla da bekliyoruz filmi, evveliyatla bir çıkış tarihi açıklansın da!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.