Karakterleri belirleyici özellikleriyle sıralamaktan hoşlanıyoruz. Daha önce de defalarca yapmıştık, sizler de okumuştunuz keyifle. Binbir farklı özelliğe bölüp karakter listeleri yapabilirsiniz. Örneğin bir defa, ağzından düşürmediği sigarasıyla meşhur olan karakterleri yazmıştık. Bugün, onun bir tanjantında duran bir liste yapıyoruz. Ama karakterlerin ortak noktalarını –hepsinin animasyon karakterler olması haricinde– söylemeyeceğiz. Çünkü… Saygı. Dayakla elde edilen türden.

 

Bender B. Rodriguez

futurama-bender-baby-wallpaper-3

Bender’la ilgili komik bir bilgi: Kendisinin tam ismi Bender Bending Rodriguez. Futurama hayranları uzun süre sadece “Bender” olduğunu sanıyordu; ancak sonradan Meksika’da imal edildiği için soy isminin Rodriguez olduğunu öğrendik. İkinci ismi? Bender bir noktada “Bending (bükmek) benim göbek adım!” dedi, diğer karakterler ilgisiz bakınca da kimliğini çıkartıp gösterdi. Gerçekten de göbek adı Bending adamın. Muhteşem bir isim değil mi?

 

Sterling Archer

vlcsnap-00018

Archer çok garip bir dizi. Hiçbir noktada da garip olmayı bırakmıyor. Bazen bazı şeyler size fazlaca ergen gelir ya hani? İzlerken böyle “ya güzel kardeşim, tüm ergenlik hayallerini dökmüşsün önümüze, breh, sakin” falan dersin? Archer da öyle olmuyor. Archer o kadar inançlı, özgüvenli ve gözüpek bir derecede ergen başlayıp, giderek daha da ergenleşiyor ki, bir noktadan sonra sadece takdir ediyorsunuz.

 

Rick Sanchez

rick_and_morty_wallpaper_1920x1080_04

Ağzından salyası, geğirmesi; elinden de icadı eksik olmayan Rick Sanchez, tarihin en zeki adamlarından biri olmanın yanı sıra, aynı zamanda dünyanın en bencil insanlarından biri. Garibim Morty’yi yanına alıp çektirdikleri yetmezmiş gibi, bir de yaptıklarının dizisi çekilince süperstar falan ettiniz adamı. Bakın efendiler! Genç kardeşlerimizin zihnini bulandıran bu sözümona bilim insanına itibar etmeyin! İşte diziden söz ederken, “Morty & Rick” diyerek başlayın, hak yerini bulsun!

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.