İlişkileri

124da94413cdb378b4bcde9c800fc038

Doktor Sarah Kinney’nin annesi olması nedeniyle Kinney ailesi ile olan bağlantıları bir yana, en başta Wolverine‘i saymamız farz. Wolverine’in DNA’sından klonlanan Laura için Logan tam anlamıyla bir baba figürü denebilir. Solo serilerinde beraber yolculuk ettikleri Gambit; önceleri Laura’nın kıskançlık duyarak kin beslediği ama sonunda oldukça iyi arkadaş oldukları Jubilee; onun için bir abi kıvamındaki Daken; sıkı fıkı olduğu Psylocke ve birtakım ciddi ilişkiler yaşamaya başlayıp sonrasında bunu sonlandırdıkları Angel dahil daha birçok isim sayılabilir elbette. X-Force, Wolverines, Avengers Academy ve elbette X-Men üyeleri de dahil olmak üzere Marvel evreninde oldukça geniş bir ilişki ağı bulunmaktadır X-23’ün.

 

Kostümleri

laurarain

Genel olarak ellerindeki çifte ve ayaklarındaki tekli pençelerin değişmediği fiziksel görünüşünde daha çok koyu tonlardaki kostümleri mevcut. Wolverine ünvanını devralmasıyla beraber bildiğimiz klasik X-Men kostümüne sahip olan X-23’ün önceki kıyafetleri, çoğunlukla kendi vahşi havasını yansıtacak türden tasarıma sahip. Ağır postal tipi botların ve deriden yapılma kumaşlarla biçilmiş kostümleri en çok kullandıkları arasında.

 

Bunları Biliyor Muydunuz?

x-23-700x445

  • Laura ismi, Logan’dan esinlenerek üretilmiş.
  • Wolverine, X-23 için bir baba figürü gibi gözükse de kendisi Laura’yı kız kardeşi gibi görmektedir.
  • X-23’ün kendini iyileştirme yetisi Wolverine’inkinden çok daha hızlıdır. Bunun nedeni vücudundaki adamantium metalinin daha az miktarda olmasından kaynaklanmakta.
  • Deadpool’un alternatif bir versiyonu, geçmişinde (ya da muhtemel geleceğinde) X-29 isminde çok daha komik biriyle tanıştığını Laura’ya söylemiştir.
  • Terrigen dumanına maruz kaldığında, iyileşme yetisinin Laura’yı bundan koruyup korumadığı ne yazık ki meçhul.

 

Son Not

een3nhlmcmucvicce3ej

Mart 2017’de sinemalarda bizi bir hayli değişik duygulara sokacak olan Hugh Jackman’ın son Wolverine filmi Logan ile tanışacağımız X-23, şimdiden birçok hayranı gazlamışa benziyor. Henüz fragmanlar dışında çok fazla görsel materyalimiz olmasa da film Laura’sı konusunda, yine de gördüklerimiz fazlasıyla coşmamıza yetiyor da artıyor. O pençeler, o öfke, o atlayış, o gözünü karartıp insanları doğrayışı… Anlayamazsınız!

X-23’ü filmde canlandıracak olan Dafne Keen‘i de bu küçük yaşına rağmen büyük işler başaracak kadar potansiyelli görünmesinden dolayı heyecanla bekliyoruz doğrusu. Neden bilmiyorum ama çocuk oyuncuların bu sektörde başardıkları işleri gördükçe, gereğinden az övüldüklerini düşünüyorum. Dafne Keen için de aynı şeyleri hissetmek bir yana, Logan filmi içinde göreceğimiz tüm X-23 sahnelerinin fragmandakilerle sınırlı kalmamasını ümit ediyoruz diye de yazımızı noktalayalım. Sabredin ey geekler, Mart’a çok az kaldı!

1 2
Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.