Süpermen’in dedesini dizi yapacaklardı bir ara; hatırlıyor musunuz? Adı hayal gücünden yoksun bir biçimde Krypton olarak konulmuş dizi Sharknado ve Mansquito gibi muhteşem eserlere ev sahipliği yapan SyFy kanalında yayınlanacak, diziyi de David S. Goyer kaleme alacaktı. Biz burada Geekyapar ailesi olarak çok sormuş, çok sorgulamıştık kendi içimizde. Süpermen’in dedesinin dizisi neden çekiliyordu? Ne yapacaktık bu diziyle? Kim izleyecekti?

Bu soruları soruyorduk çünkü ortada çok garip bir durum vardı. Eğer Krypton toplumunu ve dünyasını anlatmaksa olay, Süpermen’in dedesi gezegenin yok oluşundan fazlaca uzakta değildi. Dolayısıyla Kal-El’in bağlamından çıkması zor gözüküyordu dizinin. Yok bu eğer yavaş yavaş Krypton’un yok oluşuna gidecek bir dizi idiyse, o zaman neden Jor-El’den başlatılmıyordu hikaye? Kafası daha baştan karışık gözüküyordu dizinin.

Eğer kendi kendinize ‘Yav peki ne oldu bu diziye?’ diye sormuş bulunduysanız, cevabı bugün geldi. Yepisyeni bir fragman yayınlamış SyFy. Arkada havalı bir müzik var. Jön başrolümüz havalı bir şeyler söylüyor. Video siyaha bir banıp bir çıkıyor. İzlemek isteyenler için, şöyle aşağıya bırakıyoruz. Bırakıyoruz ki siz de görün dünyanın en jenerik süper kahraman dizisi fragmanı nedir, nasıl yapılır? Çünkü gerçekten, bir robota gerekli parametreleri versek eminiz aşağı yukarı buna benzeyecek bir şey çıkartır.

Başrollerini Cameron Cuffe ve Georgina Campbell’ın paylaştığı dizi 21 Mart 2018 tarihinde yayınlanacak. Naçizane görüşümdür, fragman bu diziyi olduğundan iyi göstermek için çok uğraşan birileri tarafından bir araya getirilmiş ama yine de durumu kurtaramamış. The CW kanalının bini bir para yayınladığı süper kahraman dizilerinden ya da SyFy’ın bir dönem üst üste dizdiği vizyonsuz janra işlerinden hiçbir farkı var gibi gözükmüyor. Elbette bundan daha kötü gözüken işlerden daha iyi şeylerin çıktığı oldu, ama açıkçası ilk duyurulduğu andan yeşerttiğimiz şüphemizi budayacak bir sebebimiz yok şu an. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.