Bu yılın belki de en merakla beklenen süper kahraman filmi Spider-Man: Across the Spider-Verse yönetmenler tarafından yapılan açıklamaya göre bir cliffhanger ile bitecek.

İlk filmiyle hem eleştirel anlamda çok sevilen hem de Oscar ödülü kazanan, hem de kimileri için en iyi Spider-Man filmi kabul edilen Spider-Man: Into the Spider-Verse devam filmi Spider-Man: Across the Spider-Verse çok daha büyük bir macera vaat ediyor bizlere bildiğiniz gibi. İşin içine sadece beş altı tane farklı Spider-Man varyasyonunun değil de tüm Spider-Verse evreninin dahil olacağını her yayınlanan materyali ile adeta suratımıza çarpan filmin bir üçlemenin ikinci filmi olduğunu zaten yıllardır biliyoruz. Hatta hatırlarsanız ikinci filmi orijinal vizyon tarihinden aylar sonrasına ötelenince üçlemenin son filmi olacak Spider-Verse için de yeni bir ada kavuşmuştuk: Spider-Man: Beyond the Spider-Verse.

Hal böyle olunca çoğumuzun Avengers: Infinity War ile tecrübe ettiği cliffhanger olayının bir benzeri burada da olacakmış. SFZ Magazine mecrasına konuşan Kemp Powers ve Joaquim Dos Santos şunları söylüyor: “Bence bu iyi bir cliffhanger. Umuyoruz ki devam filminde yaşanacak şeyler için iyi bir başlangıç noktasıdır, çünkü insanların devamında ne olacağı için heyecanlanmasını istersiniz. Ve bu ikinci filmi yapmaya başlarken bunun üç parçalık bir hikayenin ikinci kısmı olacağını bilmemiz yardımcı oldu. Üçüncü filmin geleceğinin garanti olduğunu bildiğinizden biraz daha farklı yaklaşabiliyorsunuz. Bütün bunlarla birlikte, bu filmde de hikayesi tamamlanması gereken birçok karakter ve tamamlanması gereken filmin kendi hikayesi vardı. Star Wars: Empire Strikes Back filminden çıktığımda oldukça tatmin olmuştum. Umuyorum ki Spider-Man: Across the Spider-Verse bizim Empire Strikes Back’imiz olur.

Yani şu üçlemelerdeki ikinci filmi Star Wars: Empires Strike Back ile karşılaştırmayan bir tane seri gördünüz mü acaba? Gerçi ben bu ekibe güveniyorum, o yüzden sorun yok onların da demesinde. Film için heyecan durumunuz ne seviyede? İlk filmden sonra oldukça tepede olan çıtaya yetişebilecekler mi yine? Cliffhanger adına ne yaşanmasını bekliyorsunuz kabaca? En iyi tahminlerinizi bizleri merakta bırakmadan yorumlarda gösterin.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.