Robert Kirkman adını muhtemelen hepiniz tanıyorsunuzdur. Tanımayanlarınız için, Kirkman bir çizgi roman yaratıcısı. Kendisi çoğu işini Image Comics için bastı. Ana akım çizgi roman firmalarından ziyade, bağımsız sektörde bir isim yaptı kendisine. An itibariyle de Amerikan çizgi roman sektörünün üçüncü büyüğü, bağımsızların kalesi Image’ın beş ortağından biri. Kurulduktan sonra Image’a ortak olarak giren tek kişi. Sektörde de sözü geçen, odaya girdiğinde görenlerin düğmelerini iliklediği biri. Bu mertebeye de ekseriyetle başında durduğu bir multimedya imparatorluğuyla geldi. The Walking Dead.

Seth Rogen ve Evan Goldberg ikilisini de kesinlikle tanıyorsunuz. Çocukluk arkadaşı olan bu iki komedyen, çok uzun zamandır beraber film yazıyorlar. Superbad, Pineapple Express ve The Green Hornet gibi filmleri yazdıktan sonra, This is the End ve The Interview gibi filmlerle yönetmenliğe başladılar. En son olarak da Garth Ennis ile Steve Dillon’ın müthiş çizgi roman serisi Preacher’ı HBO için diziye uyarladılar. An itibariyle de bir yaratıcı ikili olarak pek revaçtalar.

Invincible

İşte bu ikili, Invincible projesi için bir araya geliyor. Robert Kirkman’ın Ryan Ottley ve Cory Walker ile birlikte yarattığı, 133 sayıdır ve on dört yıldır devam eden çizgi roman serisi, Seth Rogen ve Evan Goldberg tarafından filme uyarlanacak. The Hollywood Reporter’ın haberine göre, Universal Pictures tarafından dağıtılacak filmin yapımcılığını, yönetmenliğini ve yazarlığını yekten Goldberg-Rogen ikilisi üstlenecek. Kirkman “Yıllardır Rogen-Goldberg gibi kaliteli bir ekip aradığımız için filme çekmiyorduk” derken, Rogen ve Goldberg de ortak bir açıklamayla “Bedenlerimize, zihinlerimize ve samimi ilişkilerimize ne kadar hasar verirse versin, Invinicble hak ettiği kadar iyi bir film olana kadar durmayacağız” diye bir beyanda bulundular.

Invinicible, babası dünyanın en güçlü süper kahramanı olan bir genci konu alıyor. Bu gencimiz, Mark Grayson, 17 yaşında kendisi de güçler geliştirmeye başlıyor. Sonra da olaylar gelişiyor. Invinicible, sert, yer yer kanlı, çok yer şoke edici bir iş. Bir Authority, Boys, Transmetropolitan kadar tematik olarak radikal gelmeyebilir çoğunuza, ama damar olarak bu eserlerle paylaştığı noktalar var. Şimdilik bir şey demek için erken. Bakalım neler olacak?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.