Tessa Thompson müthiş bir kadın. Gerçekten.

Selma, Creed ve Westworld izlemiş herkese malum olan bir şeydir bu muhtemelen ama; özellikle Thor: Ragnarok izledikten sonra Thompson’a aşık olmamak gerçekten çok güç. Amerikalı aktris açık ara filmin en heyecan verici karakteriydi; ki Ragnarok da belki MCU’nun en heyecan verici karakterlerle dolu filmiydi. Ben kendi payıma Pratt’in Peter Quill’inden beri aynı anda bu kadar eğlenceli, karizmatik, tehlikeli ve iyi kalpli olmayı başarabilen bir serseri performansı izlememiştim büyük ekranda.

İşte tam da bu sebepten; üstelik bir de hem bu rolü, hem de gidip insan hakları aktivistleri ve vücudu da zihni de kırılmış genç kadınları oynayabilecek olmasından ötürü Doris Payne rolüne “evet” demiş olması bizi inanılmaz mutlu ediyor.

Bu noktada cevaplamamız gereken soru da şu: Doris Payne kimdir?

Doris Payne

 

Doris Payne, ömrü boyunca çaldığı mücevherat ve kıymetli eşyaların değeri kimse tarafından bilinemeyen bir hırsız. Kendisinin en meşhur vurgunu, 70’lerde Monte Carlo’dan çaldığı 500,000$‘lık 10-karat elmas yüzük. Payne o dönem Fransa’da yakalanıp, Monte Carlo’da yargılanıyor; ancak yüzük bulunamadığı için hapis yatmıyor. Bundan ders çıkardı sanıyorsanız yanılıyorsunuz, Payne hâlâ hayatta ve hâlâ hırsızlık yapıyor. 83’ünde 22,500$’lık bir mücevherat çalınca bir kere yakalandı. En son geçen sene, baya 2017’de Walmart’ta bir şeyler ceplerken faka bastı. Bakın kadın seksen yedi yaşında. Hâlâ çalıyor! Niye diye soruyorlar. “E para istiyorum. Çok basit” diyor.

Ragnarok’taki o muhteşem Valkyrie performansını veren Tessa Thompson‘ı alıyor, bu çok acayip kadına yerleştiriyorum ve heyecandan kafamın içinde ziller çalmaya başlıyor. Ya Thompson’ın karizması üzerine kurulmuş bir Catch Me If You Can çekip tüm ömrünü ele alacaklar, ya da Now You See Me / Ocean’s Eleven gibi bir soygun filmi çekip Monte Carlo vurgununu anlatacaklar. Her iki şekilde de çok harika değil mi ya? Ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.