Herhalde böyle bir cümle kurmak abesle iştigal olmaz: Marvel’ın çekeceği solo Spider-Man filmi, an itibariyle geek dünyasının en sıkı arzu nesnelerinden bir tanesi. Bilmeyenler için durumu özetleyelim. Vakti zamanında iflas kıyılarında gezinirken Marvel en popüler karakterinin film haklarını Sony Pictures’a satmıştı. Sony bununla başarılı bir üçleme çıkardı, sonra dördüncüsü gelecekken süreç tıkandı. Fakat anlaşma gereği, Sony belli bir süre film çekmezse haklar Marvel’a geri dönüyordu. Bunun için alelacele Amazing Spider-Man reboot’u çekildi. Tutmadı. Bu yüzden de Sony, çareyi yükselişte olan Marvel Studios ile anlaşmakta buldu. Bu anlaşmaya göre Spider-Man karakteri MCU filmlerinde kullanılabilecekti, karşılığında da Marvel Studios kârını Sony’nin alacağı ve MCU’ya dahil olacak solo Spider-Man filmleri çekecekti.

İşte insanlar da bu yüzden heyecanlı zaten. Kevin Feige önderliğindeki Marvel Studios, bugüne kadar ele aldığı Marvel karakterlerinin hakkını çoğunlukla verdi beyaz ekranda. Ve ortada Sam Raimi’nin Spider-Man’ini dahi karaktere yeterince sadık görmeyen ciddi bir kitle var. Bu yüzden daha önce iki kez orijin hikayesi anlatılmış olmasına rağmen, yeni Spider-Man’in Peter Parker olması gerektiğini çok vehametle savundular.

Zendaya

Ben kendi payıma Miles Morales’in daha taze bir seçenek olduğunu düşünüyordum, ama Marvel neticede o yöne gitmedi. İhtiyaç duyulan tazeliği, gençlikle vermeyi tercih ettiler. Ama yine de, değişen ve daha kapsayıcı, daha dahil edici dünyaya da kayıtsız kalmayacaklar belli ki.

Zira bugün elimizde yeni bir casting haberi var. Zendaya Coleman, yeni Spider-Man filminde Michelle isminde yeni bir karakteri canlandıracak. Karakterin Peter ile bir romantik bağı olacağı düşünülmüyor Deadline’ın haberine göre. Bence zaten Gwen Stacy çizgi roman dünyasında bir rönesans yaşamaktayken, onu kullanmamaları büyük hata olur. Coleman hiç tanımıyorum, karakter de yeni olduğu için gerçekten üzerine söyleyebilecek bir şeyim yok. Ama esas mevzu da o değil zaten. The Hollywood Reporter’ın kaynaklarına göre, Marvel ve Sony Spider-Man için ağırlıklı olarak etnik bir yardımcı kadro istiyorlar. Şimdilik Tom Holland ve Marisa Tomei’in rolleri kesin. Zendaya da resme eklendi. Ice Cube dedikoduları yalan çıktı, ama J. Jonah Jameson başta olmak üzere diğer yardımcı kadronun da etnisitesini değiştirebilirler. Ya da silme yeni karakterler yaratırlar belki; göreceğiz. Siz ne diyorsunuz?

 

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.