Evet, tıpkı WandaVision’daki gibi her şeyin arkasında en başından beri o varmış.

House of Dragon ve Rings of Power‘ın ikinci sezon fragmanları paylaşıladursun, Disney de geek dünyasını Disney Upfront etkinliği ile meşgul etmeye çalışıyordu. Etkinliğin en dikkat çekici kısmı ise Marvel’ın televizyon departmanının yaptığı açıklamalar oldu. Yapım aşamasındaki dizilerin oyuncuları ve ekibi sahne alıp konuştular, çeşitli duyurular yapıldı ve bir tanesi var ki sonunda rahatlığa kavuşmamızı sağladı. Geçirdiği sayısız isim değişikliği sebebiyle artık aklımıza “Agatha dizisi” olarak kaydettiğimiz WandaVision spin-off‘unun ismi, logosu ve çıkış tarihi sonunda duyuruldu. Agatha All Along, ilk iki bölümüyle 18 Eylül’de yayında!

WandaVision’da dinlediğimiz ve oldukça sevilen Agatha All Along şarkısının yer aldığı duyuru videosunda şimdiye kadar değiştirdikleri tüm isimlere yer vermişler. House of Harkness, Coven of Chaos, Darkhold Diaries, hatta geçtiğimiz gün sosyal medyada paylaşıp sildikleri The Lying Witch with Great Wardrobe (evet Witch, w ile) bile videoda yerini almış. Yani tüm bunlar projenin yaşadığı kreatif sıkıntılar sebebiyle değilmiş, bir marketing stratejisinin ürünüymüş. Gerçi kim bilebilir, Wanda’nın kendi TV şovuna müdahale eden Agatha kendi dizisinin ismiyle oynuyor da olabilir.

agatha all along

Dikkatli gözler şimdiye dek fark etmiştir, Agatha All Along logosunun üstünde Marvel Television ibaresi yer alıyor. Marvel’ın TV, animasyon ve film departmanları Kevin Feige’nin tek adam yönetimi altında birleştiğinden beri Marvel Cinematic Universe’e dâhil olan diziler, Marvel Studios banner‘ı ile yayınlanıyordu. Disney Upfront etkinliğinde öğrendik ki Marvel Studios geliştiriyor olsa bile diziler Marvel Television logosu ile yayınlanacak. En azından Agatha All Along, Ironheart ve Daredevil: Born Again için durum şimdilik böyle.

Daredevil: Born Again demişken, diziyi 2025 Mart’ında göreceğimiz kesinleşti. Hatta kapalı kapılar ardında bir fragmanın gösterildiği de söyleniyor. Hakkında pek az bilgiye sahip olduğumuz Ironheart dizisi de yine 2025 yılı içerisinde yayınlanacakmış. Tüm bunları öğrendik ama Agatha All Along’un başındaki isim Jac Schaeffer’ın showrunner‘lık titrini sürdüreceği ikinci WandaVision spin-off‘u olan Vision Quest’ten henüz ses seda yok. Çekimlerin bu sene sonunda başlayacağı söyleniyor ama hayırlısı.

Ne dersiniz, Hawkeye’dan türeyen Echo dizisi ile başlayan spin-off’un spin-off’u furyası ilgi çekici geliyor mu? Dizi için seçilen bu az ama öz Agatha All Along ismi sizce olmuş mu, en beğendiğiniz isim hangisiydi? Yorumlara bekliyorum.

Author

Genellikle popüler kültür evrenlerinde yaşıyorum çünkü Thanos'un da dediği gibi "Reality is often disappointing."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.