4. Metroid‘ini Vania Tipi Sevenler De Üzülmesin

Ha bir yandan, bir de elimizde pırlanta gibi ve bu sene içerisinde çıkacak bir Metroid 3DS oyunu var. O daha klasik metroidvania tarzında gözüküyor. Pırlanta bir şey olacak hissiyatı veriyor. Yine varız.

 

5. Rocket League İle Ateş Ettiğimiz Geleceklere

Ohh… OHH… Serinlik geldi resmen, ferahlık geldi. Dünyanın dirsek dirseğe oynaması en keyifli oyunlarından biri olan Rocket League, dirsek dirseğe oynansın diye özene bezene tasarlanmış Switch’e geliyor. Artık her yerde, her şekilde Rocket League. Şömine başında Rocket League, parkta bahçede Rocket League, kafede restoranda Rocket League OH. Hem de düşük fiyatlı! Hem de XBOX ve Steam ile cross-play imkanı!!

 

6. Hem Yoshi, Hem Kirby!

Burayı biraz çabuk çabuk, paketleyerek geçiyoruz zira dürüst olmak gerekirse Nintendo’nun en “eh?” duyuruları bunlardı. Elbette yoklukta giderleri çok olacaktır, fakat Yoshi’nin Super Paper Mario / Fez vari mekanikleri de çok enteresan değil, Kirby’nin… Kirby’nin olayı ne bu arada? Tam bilmiyoruz. Her halükarda belirli bir standardın oyunu olacaklardır. Biz de bir göz atacağız muhtemelen.

7. SUPER! MARIO! ODYSSEY!

Ekranı öpüyordum dün gece resmen. 30 dakika içerisinde, şapkamızı attık koca şehirde elektrik teli olduk gezdik. Meksika kostümü giydik, duvara girip 8-bit Mario oynadık. Bir viraj döndük, kamera pan etti, 2D bir açıdan akrobasi yapmaya başladık. Kurşun olduk havayı yardık, Ve üstelik bu gördüklerimiz oyunun iki bölümüydü sadece. Bundan daha da farklı temalar, daha da farklı oynanış mekanikleri olacak. Oyun olacak yani, sapına kadar, dibine kadar oyun ile dolacak her yer. 4K, teraflop, prosesör, zibilbayt, always-online, ücretli mod, remakestered, definifedisyon falan değil. Oyun. Bold harflerle, kalın kalın; OYUN.

 

Oğlum iyi ki Nintendo var lan.

 

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.