Arkadaşlar dün gece Marvel’ın Comic-Con konferansında ne oldu bilmiyorum ama kesinlikle bir şeyler oldu. O kadar fazla bilgi verildi o kadar fazla oyuncu seçimi açıklandı ki hangisine coşalım şaştık kaldık. Her saniyesi dolu dolu geçen konferansın son dakikalarında Kevin Feige sahneye Mahershala Ali’yi çağırdı, ekrana koskocaman BLADE yazısı çıktı ve heyecanımız artık doruk noktasına ulaştı. 2000’li yılların efsane vampir avcısı Blade geri dönüyor hem de Mahershala Ali ile birlikte!

blade

Daha Marvel Sinematik Evreni kurulmadan ve hatta henüz Disney, Marvel’ı satın almadan önce Wesley Snipe karşımıza Blade olarak çıkmış ve birçoğumuzun süper kahramanlarla ilk defa tanışmasına vesile olmuştu. 1998 yılında başlayan üçleme her ne kadar devam filmlerinde istediği kaliteyi tutturamasa da 2000’li yıllarda Tobey Maguire’li Spiderman filmleriyle birlikte güzel hatıralar bıraktı bizlere.

Filmin bizim akıllarımızda bıraktığı güzel hatıralar bir yana, Marvel da havalı vampir avcısını bir türlü aklından çıkaramamış gibi gözüküyor. Taa 2015 yılında Yiğitcan abi Wesley Snipe’ın Marvel ile Blade için görüştüğü haberini yapmıştı biz de heyecanlanmıştık ama sonrasında hem Marvel’ın büyük filmleri hem de haberin devamının gelmemesi yüzünden aklımızdan uçtu gitti.

Dün Marvel’ın Comic-Con fuarı başlarken aklımızda bir sürü şey vardı. Ama eminim Kevin Feige’in son dakikada Oscar ödüllü Mahershala Ali’yi sahneye çağırıp Blade şapkası giydireceğini kimse tahmin etmemişti. Her ne kadar filmle ilgili verdikleri tek bilgi bir logo ve bir oyuncu seçiminden ibaret olsa da bu oyuncu Mahershala Ali ve logo da Blade’in logosu olunca internet ister istemez çalkalandı.

blade2

Şimdi gelin itiraf edelim Blade’in şu anki Marvel Sinematik Evreni’nde pek yeri yok. Bundan önceki fazlarda kötü adam olarak Thanos’un hüküm sürdüğü bir evrende bir vampir avcısına pek de ihtiyaç yok gibi. Peki, bu bizim umurumuzda mı? Asla değil! Blade’in kılıçlarını sağa sola sıka sıka ilerleyip vampir soykırımı yaptığı bir film MCU’ya bağlansa ne olur bağlanmasa ne olur? Her türlü ağzımızın suyu aka aka izleyeceğiz!

Blade için Mahershala Ali seçimine o kadar heyecanlıyım ki anlatamam. Ama bir yandan da kendisine teklif götürülmesini yıllardır bekleyen Wesley Snipe için üzülmedim desem yalan olur. Umarım bugün haberi gördüğünde çok fazla üzülmemiştir reyiz. Vallahi eğer hüzünlü bir tweet atıp, Kevin Feige’e “Kıyak abiymişsin helal olsun” derse oturur ağlarım, dayanamam.

Peki siz ne diyorsunuz ey geek alemi? Mahershala Ali diyorum, Blade olacak diyorum. Heyecan var mı heyecan?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.