Yeni Ghostbusters filminden deli gibi umutlu olduğumuzu söylemiş miydik? Aslında 80’lerin efsane filmlerinin yeniden yapılmalarına çok karşıyızdır ama bu sefer durum başka. Orijinal film bu kadar iyiyken, bizi yenisine ümitlendirebilecek tek şey vuku buldu: Birilerinin aklına seriyle ilgili orijinal bir fikir geldi, onu da komediden anlayan bir yönetmene teslim etti. Bridesmaids ile inanılmaz bir çıkış yakaladıktan sonra, The Heat ile pekiştiren, görebildiğimiz kadarıyla yeni çıkan Spy’la da başarısını devam ettiren Paul Feig’a emanet edildi yeni film.

233694-ghostbusters

Ona verilen filmin yanında, bir de görev beyanı vardı: Tamamen kadın bir Ghostbusters kadrosu. Paul Feig şu an Hollywood’da kadın başrollü komedi filmleri denince akla ilk gelen isim olduğu için, zaten bu doğru kararı alkışlamaya yürekten hazırdık. Feig onunla da yetinmedi, filme Hollywood’un en komik kadınlarından dördünü yerleştirdi: Kristen Wiig, Cecily Strong, Melissa McCarthy ve Leslie Jones. Bu aktrisler merkez dörtlüyü oynayacak, yine SNL çıkışlı Kate McKinnon da bir nevi yeni kadronun Harold Ramis’i olacaktı.

Yalnız bugün gelen NerdBastards’da gördüğümüz haberden öğrendik ki bu “cinsiyet değiştirme” olayı, sadece ana dörtlüyle sınırlı değilmiş. Hatırlarsanız, Ghostbusters filmlerinde, ana ekibin sekreteri olan ve o meşhur “We’ve got one!” cümlesini zikreden bir karakter vardı. Annie Potts tarafından canlandırılan Janine Melnitz. Anımsadınız mı? Hah, işte o yeni filmde bir erkek tarafından oynanacak. Hem de öyle böyle bir erkek değil, baya erkek güzeli, yıldırım tanrısı. Evet, o sekreteri Chris Hemsworth canlandıracak!

635519551987052893-AP-People-Chris-Hemsworth

Bize soracak olursanız, resmen şahane olmuş bu karar. Muhteşem yani. Biliyorum, muhtemelen çok ucuz kaçacağından yapmazlar ama, kendisine bir “We’ve got one” dedirtseler, ben ihya ayrılırım salondan. Siz ne diyorsunuz, olmuş mu bu oyuncu seçimi? Kararsızsanız, filmin fragmanı gelene kadar beklemekte de fayda var. Yeni Ghostbusters filmi 2016 içerisinde üzerimize yağacak geek film yağmurunun bir parçası olarak 22 Temmuz’da vizyona girecek, yani fragmanı kuvvetle muhtemel önümüzdeki kış ayları gibi gelecektir. Evet, yorumları alalım?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.