Ghostbusters filmi ve filme yöneltilmiş olan tepki konusunda çok şey yazılıp, çizildi şu dakika itibariyle. Bizim evvelinde siteden de övdüğümüz Angry Video Game Nerd’ü yapan James Rolfe’un videosuyla beraber, bu tartışma bir daha alevlendi, argümanlar bir posta daha dönüldü. Bana taraflar çok net geldiği için, ben argümanların kimin neyi savunduğu üzerine olmasını anlamlandıramıyorum. Bir tarafta samimiyetle seksist olan, “kadınlar da çok oldu artık” kıvamı hissiyata sahip, internetten toplu dislike kampanyası başlatan, garip insanlar var. Bir tarafta “benim sevdiğim şey hiç değişmesin” diyen umarsız dedebeyler var. Öte tarafta da sessiz ve ezici çoğunluğu oluşturan, izleyeceği filmin başrollerinin X kromozomu sayısı ya da melanin seviyesini umursamayan normal insanlar var.

Öte tarafta da Sony var. Tüm bu gerginliğe, tüm bu harala güreleye rağmen Ghostbusters anketlerde “2016 yazının en merakla beklenen komedisiçıktığı için muhtemelen olayı en az umursayan onlar. Sony bir şirket çünkü. YouTube’da fragman kaç dislike alsın, kim ne tepki koyarsa koysun, film gişe yaparsa bundan elli tane daha çekecekler. Sadece onlar da değil. Ghostbusters tutarsa, eski filmleri kadın başrollerle yeniden çekmek, bir trend buldu mu suyunu çıkartana kadar sıkan Hollywood’un eline yeni oyuncak verecek.

Oceans

Bunun ilk meyvesi de, görebildiğimiz kadarıyla, Ocean’s Eleven yeniden yapımı. Kendisi hakkında da yeni bilgiler var. Öncelikle, filmin adının Ocean’s Ocho olacağı söyleniyor. Ocho, İspanyolca’da sekiz demek. Yani hırsız sayısı düşecek. Filmin Danny Ocean vari başrolü Sandra Bullock’taydı, söylemiştik. Jennifer Lawrence için de Rusty vari bir rol konuşuluyor demiştik. Meğerse, Lawrence’ın rolü daha ziyade Matt Damon’ınkine yakınmış. Stüdyonun Rusty benzeri rol için başka bir fikri varmış: Cate Blanchett.

The Playlist’e göre Avustralyalı aktris müzakerelere başlamış. Oynayacağı rol, kimya ve pozisyon bakımından Brad Pitt’e yakın, ancak, bu direkt bir yeniden yapım da olmayacakmış. Bu karakterler de eskilerinin yeni versiyonları değil. O zaman Ocean ismi nereden?” geliyor diyorsanız, o da işte yeni gelen bilgiler arasında: Sandra Bullock, Danny Ocean’ın kız kardeşiymiş deniyor. Hatta George Clooney’nin kendisi de filme konuk olabilirmiş. Valla şu an projeyle ilgili güdük tek yön, yönetmenin ilk Hunger Games’i çeken Gary Ross olması. Onun dışındaki her şey, baya ilgi çekici!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.