Captain America: The Winter Soldier

12 Captain America The Winter Soldier

Toplam Hasılat: 714 Milyon Dolar

Türkiye Toplam Seyirci: 434.465

Marvel’ın en iyi filmi olduğu için 714 milyon dolar gişe yaptı. Başka bir şeyden ötürü değil. Bana soracak olursanız kimse Avengers’dan “Şu Amerikan bayraklı adamın filmi gelse ne izlerim” diye çıkmadı. Ama sonra Winter Soldier’ı izleyen herkes, “Marvel’ını seven matineye gelsin” diye tezahürat yapınca, filmin gişesi arttı.

Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy Rocket Raccoon

Toplam Hasılat: 773 Milyon Dolar

Türkiye Toplam Seyirci: 346.390

Marvel’ın en yüksek gişe yapan “giriş” filmi. Yani bundan kastımız, bir şeyin devamı olmayan filmler arasındaki en yüksek hasılat Guardians’da. Bir daha da tekrarlanması düşük ihtimal. Black Panther ve Spider-Man belki bu rekoru sallantıya sokabilirler, ama onlarla da Civil War’da tanıştığımızdan, Guardians’ın rekoru temiz kalır muhtemelen.

 

Captain America: Civil War

Captain America Civil War Trailer_00025

Toplam Hasılat: 1,145 Milyar Dolar

Türkiye Toplam Seyirci: 1.164.641

Civil War tabii ki biraz istisna, zira hâlâ gösterimde olduğu bazı yerler var. Son bir atak yapıp Iron Man 3’ü belki geçer, ama kesin konuşmak mümkün değil. Bekleyip göreceğiz.

 

Iron Man 3

10 Iron Man 3

Toplam Hasılat: 1,215 Milyar Dolar

Türkiye Toplam Seyirci: 716.817

Kimse Avengers’dan şu bayraklı adamı izleyeyim diye çıkmadı” dedik ya? Bakınız, milyonlarca insan Avengers’dan “Allah’ım bana daha çok Downey ver lütfen” diye çıkmış. Iron Man 3 de Marvel’ın bir öncekisine kıyasla en fazla sıçrama yapan devam filmi. Onun rekoru ise sabit kalmaz, Guardians 2 fena sıçrayacak diye düşünüyoruz.

 

Avengers: Age of Ultron

Avengers-Age-of-Ultron-poster-1

Toplam Hasılat: 1,405 Milyar Dolar

Türkiye Toplam Seyirci: 1.284.848

Neticede Avengers’ı uluslararası alanda geçemedi, ama 2012’de biz hâlâ MCU meselesine uyanmadığımızdan, Türkiye gişesinde gelmiş geçmiş en çok izlenen MCU filmi olmayı başardı. Bu arada gelmiş geçmiş en çok izlenen süper kahraman filmi olamadı kendisi, o onur Batman v. Superman’e ait.

 

The Avengers

The Avengers

Toplam Hasılat: 1,519 Milyar Dolar

Türkiye Toplam Seyirci: 666.520

Bir şey söylemeye gerek yok. Hâlâ şampiyon. Marvel bundan sonra bütün filmlerini, Avengers’ı geçebilmek üzere yapacak. Infinity War onu başarır mı, şu an mesele o…

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.