Önce The Flash şarkılarını yaptık. The Flash’de arkada duyduğumuz şarkılardı bunlar. Sevdiniz. Sonra hâlâ 2016’nın en iyi dizilerinden biri olduğunu düşündüğümüz American Crime Story‘nin şarkılarını dizdik. Durduk mu? Durmadık Onun ardından bir FIFA şarkıları patlattık. Lisanslı soundtrack eylemlerimiz durmayacak gibi duruyordu, sağ olsunlar, durmadılar da. GTA Şarkıları geldi bir de ardından. Hepsini de çok sevip, çok dinlediniz.

Yalnız tüm bunlar boyunca topluca, yüksek sesle; mesajlar, yorumlar ve darlamalarla istediğiniz bir playlist vardı: Need for Speed playlist’i. Biz de şöyle derinlemesine bir nefes aldık. Çünkü –bir FIFA olmasın ama– Need for Speed de soundtrack’leriyle meşhur bir oyundu. Doğal olarak FIFA ve GTA’dan sonra varmamız gereken nokta orasıydı. Ancak bize biraz tereddüt ettiren şöyle ince bir detayı da vardı: FIFA’nın aksine, Need for Speed serisi müzik zevki olarak pek de stabil durmamıştı.

GTA’da da böyle bir problem vardı elbette, ancak GTA serisi Need for Speed’den daha fazla oynanış süresine sahipti genel olarak. Bu yüzden şarkılar janra gözetmeksizin aklınıza yer edebiliyor, her playlist’in sahip olması gereken ton ve tema bütünlüğü eksikliğini böyle kapatıyordu. Need for Speed serisi ise böyle değildi. Seri kendi içinde de defalarca ne olması gerektiğine baştan karar vermiş, hatta vakti zamanında biri arcade, biri gerçekçi, biri de online olmak üzere üç alt seriye bölünmüştü.

Durum böyle olunca playlist’i oluşturmak biraz ince işçilik gerektirdi. Biz yine de tatmin edici bir iş çıkarttığımızı düşünüyoruz. Hiçbir şey değilse, iki şey için çok iyi olacak bu listeler: Direksiyon başında dinlenmek için, bir de fena kopuş anlarınıza biraz rock-ımsı damarı katmak istiyorsanız. Temposu yüksek, içinde inceden benzin kokusu gelen şarkılar bunlar. Sakin kafayla dinlemeyin, motor sesi çıkartıp kendinizi sokaklara atmanıza vesile olmayalım. Buyurun efendim!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.