Zack Snyder şu sıralar Rebel Moon serisinin ilk filmiyle harikalar yaratadursun bir yandan da kendisine bir röportajda sorulan süper kahraman filmlerine karşı seyirci yorgunluğu hakkında yorum yapmış.

Bende de aynı yorgunluk var.” Diye sözlerine başlayan Zack Snyder bu tür filmlerin artık bir “cul-de-sac”(çıkmaza girmek) olduğundan da konuşmuş: “Kimse bir süper kahraman filminin tek bir yapım olacağını düşünmüyor.” İşlerin iyice ironikleştiği kısım ise DCU’nun başındaki isim James Gunn’ı andığı yerler: “Gidip de James Gunn’ın kapısını ‘Dostum, bana o tatlı filmlerden birini çek’ diye çalmayacağım. Kutsal kase kendin yarattığın orijinal bir marka, seyircide karşılık bulan ve havalı olan.”

rebel moon netflix zack snyder

Zack Snyder sana ne demeli cidden? Son sözü zaten komik oluyor Rebel Moon için tepkilere bakarsak. Ondan öncesinde dedikleri de yediği kaba tükürmek amiyane tabirle. Kendisi belki de –kimilerine göre- oldukça başarısız süper kahraman filmleri ile bu yorgunluğun baş mimarlarından olabilir. Tabii haklılık payı da yok değil. Benim gibi bir zamanlar MCU hayranı olan adam bile “Bitirseler de gitsek.” artık diyor ve çoğu yapımı ittirerek izliyor. Belki de cidden bir molaya ihtiyacımız vardır.

Gerçi her şeye rağmen 2024 içinde görmeyi beklediğimiz Deadpool 3 ve Joker: Folie à Deux gibi yapımlar da yok değil ama bizi heyecanlandıran süper kahraman işi sayısı fazlasıyla azaldı son yıllarda. Daha önce de dediğim gibi önümüzdeki yılların en büyük filmlerinden olması beklenen Avengers: Secret Wars bile gerçekten çekilecek mi şüphe içindeyim artık. Sadece bu yıl bile Ant-Man and the Wasp: Quantumania, The Flash, Blue Beetle, The Marvels ve Aquaman and the Lost Kingdom gişede başarısız oldu; hatta son ikisi ve The Flash çakıldı!

Zack Snyder sözlerinde haklı mı? Siz de benim gibi bu muhabbette bir nebze ironi görüyor musunuz? Sizce türün altın çağı sona erdi mi? Kafanızdakileri zamanı geçmeden bizlere ulaştırın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

1 Comment

  1. Ölüyen Yürüler Reply

    “Zack Snyder şu sıralar Rebel Moon serisinin ilk filmiyle harikalar yaratadursun”

    Aynı fikirde değilim, vasat altı bir filmdi.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.