5) İlk Bölüm Canavarı Yazdı: Donald Glover İmzalı SWARM Nasıl Dizi?

swarm dizi

Bu yıl Extraordinary’den Silo’ya, The Last of Us’tan Loki’ye; siz deyin Gen V biz diyelim The Curse’e kadar yine yığınla dizi izledik. Donald Glover ve Janine Nebers’in imzasıyla Amazon Prime yapımı The Swarm da bunlardan biriydi ve çıktığı dönemde kendisinden çokça bahsettirmişti. Yıl bittiğinde şöyle bir bakıyoruz ve hâlâ dizi hakkındaki son kararımızda “Değişik bir iş“ten fazlasını bulamıyoruz fakat anlaşılan o ki bu kadarı The Swarm hakkında daha fazla konuşma isteği uyandırmaya fazlasıyla yeterliymiş.

4) Beau is Afraid Film İncelemesi; İnsan Gerçekten Kaygıdan Yaratılmış!

A24‘ün kendine görev edinip üzerimize attığı elevated horror’ların ikisinin sahibi Ari Aster’in üçüncü uzun metraj filmi Beau is Afraid bu listenin bizi en çok şaşırtan yazısı oldu dersek yanlış olmaz. Evet, Joaquin Phoenix yine oyunculuğuyla şov yapıyor ve evet, parmakla gösterilecek bir filmden bahsettiğimizin her zaman farkındayız ama hem Ari Aster’in diğer filmlerinden farklı bir kulvarda olması hem de üç saatlik metaforlarla dolu bir çorba olması nasıl popülerleştiğini bizlere merak ettiriyor. Avatar incelemesinden daha fazla okunan bir inceleme olması bizi ayrıca mutlu eder, orası ayrı!

3) THE WITCHER 3. Sezon İlk 5 Bölüm SPOILERSIZ İnceleme: Yani, Oyunları Biraz Daha Az Örnek Alsalar Olurmuş.

Deniz’in Witcher hakkında yazdığı, Deniz’in Witcher hakkında Sapkowski’den uzun yazdığı ve Deniz’i durdurmazsak hâlâ Witcher hakkında yazacak olduğu gerçeğini bizce hem yazar kadrosu hem de okurlar olarak kabul ettik. Bir yandan da ne yapsın şimdi; bayılarak yazdığı okült yazılarının da, en az üç yıl daha herkese örnek göstereceği dosyalarının da iki paragraflık bir The Flash kötülemesi kadar okunmadığını biliyor. En azından bir başka çok sevdiği, bildiği ve okunacağından emin olduğu bir konuyu yazsın ve bu yıl sitede en çok okunan yazı arasında ilk üçe girdiği için mutlu olsun.

2) Bethesda’nın BİNDİĞİ DALI KESTİĞİ 4 Starfield Kararı

starfield bethesda xbox

2023 tartışmasız bir oyun yılıydı, bunu söylemek için oyuncu olmanıza bile gerek yok. Bethesda’nın neredeyse 20 yıldan sonra en baştan yarattığı ilk evrende geçen Starfield, Baldur’s Gate’in çeyreği kadar ana akımda beğenilmese de vaat ettikleri ve potansiyeli açısından her türlü bu listenin bir parçası olacaktı; Bethesda gazisi Serdar da buralarda olunca harika bir eşleşme gerçekleşti ve listenin üstlerindeki bir başlık hâline geldi. Umarız ne olursa olsun Starfield’ı bolca konuşmaya devam ederiz.

1) Hazır Sezon Bitmişken: The Last of Us Dizisinin HAYAL KIRIKLIĞI Yaratmasının 5 Nedeni

last of us

Ve bu yıl sonu muhasebesinin neden gerekli olduğunu bir kez daha anladığımız ilk sıradaki yazıya ulaştık. Geçtiğimiz yıl da birebir bu şekilde çok popüler bir dizi hakkındaki olumsuz yazılar diğerlerinden almıştı liderliği, bu yılın ilk üçü de yine ilki daha net olmakla beraber olumsuz yargılar içeriyor.

Dolayısıyla bu listeye son verirken malumu ilam etmekteki tembelliğimizle geçtiğimiz yılki “Siz de biraz drama seviyormuşsunuz şimdi” cümlesini yine kuruyor ve hiç değilse hâlâ bu sayfalarda kalan bizlere tepki vermek, yorum yapmak, merak etmek, sormak yahut herhangi bir şekilde muhatap olmak için negatifliğe ihtiyaç duymadığımız bir yıl diliyoruz.

1 2

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.