Geçtiğimiz sene James Gunn ve Peter Safran ikilisi tarafından başlatılan DCU evreni için yayınlanacak ilk film olacak olan Superman ile ilgili en merak edilen konulardan biri karakterin giyeceği kostümdü.

Superman filmine dair bir süredir yeni bir gelişme yaşanmıyordu resmi haberler tarafında. Daha ziyade setten gelen görüntüleri ve James Gunn tarafından paylaşılan kamera arkası bazı sosyal medya paylaşımları görüyorduk önümüzde düşünce. Fakat Gunn sonunda Superman filmine dair en çok beklenen unsurların başında gelen kostüm meselesine dair merakımızı giderdi. New 52 zamanına benzer bir tasarım gördüğümüz kostümde Superman karakterini savaş sonrası hırpalanmış gibi duran bir halde buluyoruz. Külot olacak mı olmayacak mı tartışmaları da yine bu görsel ile ortadan kalkmış gibi duruyor. David Corenswet tarafından canlandırılacak karakteri ister istemez Henry Cavill versiyonuyla karşılaştırmamak da elde değil ki internet tam olarak bunu yapıp, Henry Cavill’ın ilk yayınlanan görselini bu görselin yanına koymuş. Ona oranla daha basit ve ucuz gözüken bir ilk bakış olduğu kesin.

superman david corenswet james gunn

Superman filmi aynı Man of Steel’in DCEU için olduğu gibi DCU için büyük önem arz ediyor. O film pek de müthiş bir açılış yapmamıştı evrene her ne kadar bence iyi bir film olsa da. Superman filminin işi ise daha bile zor çünkü süper kahraman filmlerine olan ilgi günden güne azalıyor ve seyirciler DC markasına DCEU sebebiyle küsmüş durumda neredeyse. Evrenin ilk filmi olacak olan Superman bu sebeple insanlara tekrar o umudu vermeli ki Superman’in göğsündeki “S” de bunun için var zaten. Filmde göreceğimiz tek kahraman kendisi olmayacak bildiğiniz gibi. Hawkgirl, Green Lantern, Metamorpho gibi diğer karakterleri de göreceğimiz filmde ana düşman Lex Luthor mu olacak bilmiyoruz fakat kendisi de kadroda bulunacak. Önümüzdeki yılın temmuz ayında bizlerle buluşacak Superman için bu kostüm görseline gelen tepkiler çok da coşkulu olmadı ama genelde böyle olur zaten, film çıkınca da ibre tam tersine döner.

Superman sizce nasıl olmuş kostüm ile? David Corenswet taşıyabiliyor mu kahramanı? İlk Henry Cavill Man of Steel görseli ile karşılaştırınca ne düşünüyorsunuz? Kafanızdakileri yansıtırken görseldeki kadar hevessiz olmayın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.