Ya gerçekten çok özür diliyorum, hep beraber gelip sanat sepet konuştuğumuz şu güzide siteye korkutucu derecede pop bir içerik çıkmak istemezdim. Ama birkaç gündür kendimi ne zaman canım sıkılsa açıp Reddit’in açık ara en güzel subreddit’i olduğuna git gide daha sert ikna olmaya başladığım StoppedWorking‘i gezerken buluyorum.

Adı bir şey ifade etmediyse çok normal. Reddit’te dünyanın her türlü niş esprisi, şakası, fetişi ve tutkusu ile ilgili bir subreddit var, ve çoğunluğu da sizin daha var olduğunu bile bilmediğiniz nişler. Sadece ve sadece “hmm” dedirtecek fotoğraflara ayrılmış bir subreddit var mesela. Sosyal medyada çok akıllı olduğunu sandığı için rezil olan insanlara ayrılmış bir subreddit var. Bir de yürütmeyi durduran hayvanlar var.

Bakın, birinin aklına böyle bir sub oluşturmak geliyor. Başka birileri buna bakıp, “Abi benim kedinin de vardı böyle bir fotoğrafı” diye nişi dikey büyütüyor. Sonra ışığı gören geliyor. Bir noktadan sonra, aslen var olduğunu bile bilmediği bir kategori için etrafı dikizliyor oluyor insanlar. “Aha bu kedi tam StoppedWorking oldu” diyorlar. Niş, krallık oluyor.

Yani bir grup insanın internetin dört bir yanından yürütmeyi durdurmuş hayvanların şirinler şirini resimlerini paylaşması da aslında, bir yerden baktığınızda, dünyanın en geek şeyi falan. Eğer kendi kendinize “yürütmeyi durdurmuş hayvan ne ola ki?” diye sorarsanız subreddit’in linkine gidin, doyasıya bir bakın.

Yok üşendiyseniz, aşağıya 12 tane örnek koyduk.

1. Zıplama Fonksiyonu Bozuk Tavşan

Bunny has a broken jumper.

2. Ayağa_Kalk.exe’si Çökmüş Köpek

View post on imgur.com

 

3. Yemek Yeme Yaması Çıkmamış Kedi

View post on imgur.com

 

4. Mavi Ekranın Beden Bulmuş Hâli

View post on imgur.com

 

5. Geçersiz Bir İşlem Yürütüp, Yeniden Başlatılan Köpek

View post on imgur.com

 

6. Power Supply’ı Bozulmuş Köpek

woof_irl

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.