DC’nin çizgi roman markalarını beyaz perde ya da kara ekrana taşıması konusunda yöneltilen en büyük eleştirilerden biri muhtemelen TV ve film evrenlerinin birbirinden bağımsız gitmeleri. Kanımca bu eleştiriye çok bir anlam veremedim hiçbir zaman; ama diyenlerin de neyden bahsettiğini anlayabiliyorum. Elimizde hâlihazırda bir Flash varken ve onu seviyorken, birkaç sene sonra büyük ekranda bir Flash daha görecek olmak, en hafif tabiriyle garip kaçabilir gerçekten de.

a4d8c0b4d5a17f6660755f905a1e5e8a

Ama DC’nin bana soracak olursanız daha ivedilikle yapması gereken bir şey var; tüm dizilerini birleştirmek. Şu an Flash ve Arrow zaten aynı evrendeler. Legends of Tomorrow da orada geçecek. Supergirl için de benzer cümleler kuruluyor, fakat Gotham için bu yönde bir çaba yok. Biz, geçenlerde iptal olan Constantine için de yok sanıyorduk, ama Arrow’un başrolü Stephen Amell, yanlış bildiğimizi gösterdi. Meğerse bir dönem, kapalı kapılar ardında bunun müzakeresi dönmüş.

Hatırlayacaksınız, Constantine’in iptalinin ardından Stephen Amell internet üzerinden yapılan #saveconstantine kampanyasına katılmış ve “Eğer Constantine kurtulursa konuk olarak katılacağım” demişti. Meğerse bunu sadece hayrına dememiş. Amell’in ComicBook.com’a verdiği röportaja göre Constantine’i yayınlayan NBC ve Arrow ile Flash’i yayınlayan CW bir noktada masaya oturmuş. Amell’e göre konu Oliver Queen Constantine’e Lazarus Pit hakkında danışmak için diziye girmesini içerecek, böylece iki dizi ortak evrene buluşacakmış.

matt-ryan-as-john-constantine

Bunu dizinin yapımcılarından Marc Guggenheim da doğruladı, fakat kötü bir haberi de yanında vererek. Guggenheim vakti zamanında böyle bir niyetleri olduğunu belirtti, ama meselenin şu an çok havada olduğunu da sözlerine ekledi. Guggenheim’ın dediğine göre şu an Constantine’in hangi kanalda yayınlanacağının belirsiz olması, ellerini baya zorlaştırıyor. Eğer Warner Bros bünyesindeki bir kanal diziyi alırsa, hiç sıkıntısız evrenler birleşecektir. Ama tabii iş başka bir yöne de gidebilir. Bunun Hulu’ya, Yahoo’ya kadar yolu var… Siz ne diyorsunuz? Constantine ve Arrow birleşsin mi? Bunun için Constantine’i diriltmeye değer mi?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

11 Yorum

 1. Constantine Arrow’dan daha iyi bir dizi bencei CW, CBS, Sy-Fy filan keşke gel hele gel tamam yine iyisin filan diyip Constantine’i alsa çok güzel olacak.

   • Arrow ilk iki sezon tamamen ergen dizisi olan, 3.sezonda kurtarmaya çalışıp batıran, dandik bir dizi. Green Arrow karakterinden Batman yapmaya çalışıldı, yapamadılar, Green Arrow-Batman arası hiçbirşeye benzemeyen bir karakter oldu.

    • Alper Vikernes Cevap ver

     aynen öyle. bunlara ne dersek arrow’u bayıla bayıla izlemeye devam ederler gerçi.

    • Zaten yapımcılar demedimi çizgiromana göre gitmiyicez diye ilk sezonda eee ? sen green arrow beklersen diziden beğenmezsin tabi asıl constantine dandik dizi baksana kurtarmaya çalışıyorlar 😀

     • Enki Bircan

      Arrow yapımcıları, çizgiromanın aynısını yapmayacağız dediler, çünkü Batman’e benzeyen bir Green Arrow yapmaya çalışıyolardı, 3 sezondur da Batman hikayeleri uyarlayarak yapıyorlar. Ama Flash tutunca, Arrow’un karanlık havasını Flash’e benzetmeleri gerektiğine karar verdiler, bu sezon değiştirmeye çalıştılar. Olmadı. Zaten sezon finalinden sonra yapımcılar dedi ki, biz bu 3 sezonu bi 3leme olarak gördük sonraki sezonlar değişik olacak. Bu götünü kurtarmak değil de nedir? Peki Constantine neden iptal oldu? Reytingleri Arroow’unkinin 3 katı kadar filandı, Flash’in hemen altında reyting alıyodu. Bu reytingler CW’ya göre iyi ama NBC gibi büyük bi kanal için kötü. Ama dizi Cuma günleri gece 10’den sonra yayınlandığı için izlenmiyordu, son 3 bölüm cuma 8 de yayınlandı ve reytingler artmıştı, Flash’tan fazlaydı. Ama Cuma günü Amerikan televizyonlarının durgun günüdür. başka güne de alamıyorlardı doluydu dizi programları, o yüzden iptal edildi.

 2. Constantine’in müthiş bir potansiyeli var.Supernatural yerine belirli bir konuya odaklansalar süper olur.Bir de Lucifer geliyor 🙂 Yani Constantine canlanırsa ortalık şenlenir.

 3. Berkcan Zülfikar Cevap ver

  Çok iyi de olur çok da güzel iyi olur taam mı?

  Arrow’un gidiş şekli (son Flash bölümü ile birlikte) 4. sezonda toparlamaya müsait. Flash zaten malum, güzel bir grafiği var. Costantine (buradaki yazarın aksine) gayet güzeldi ve kurtarılmaya değer bir diziydi. Ayrıca bu diziyi alacak herhangi bir kanal, böyle bir birleşmeye razı olacaktır; özellikle Marvel rekabetini göz önüne alınca..

  Çok ‘tatava’ yapmaya gerek yok, zevk meselesi bu işler. Tarzı sizi tutmuyorsa izlememek serbest. Ama sırf saçı sarı diye, ya da sırf noir çekilmedi diye; aslına fazlasıyla uygun bir diziye alakasız gözüyle bakıp sonrasında ben de Geek’im demek riyakarlığa giriyor gibi. Sadece böyle bir söylenti için bile heyecanlanan MİLYONLARCA insan var hani…

  Bu genel bir söylemdir bu arada, kendime kadar açılır bu…

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.